Схарактеризуйте образ Ж. Сореля у романі Ф. Стендаля Червоне і чорне

Схарактеризуйте образ Ж. Сореля у романі Ф. Стендаля Червоне і чорне

Жульєн - син лісопильника Сореля. Його батько часто заставав не при роботі, а при читанні, але "ця пристрасть була йому осоружна: сам він не вмів читати",- як говорить автор. "Це був тендітний, невисокий на зріст 18-19 років, з неправильними, але тонкими рисами обличчя і орлиним носом. Великі чорні очі, які в хвилини спокою виблискували думкою з вогнем, тепер палали найлютішою зненавистю.

Темно-каштанове волосся росло так низько, що майже закривало лоб, а коил він гнівався, лице його набирало неприємного виразу. Ще з малку його надзвичайно бліде й задумливе обличчя викликало в батька передчуття, що син його недовго протягне на цьому світі, а якщо й виживе, то буде тягарем для його сім'ї.Усі домашні ненавиділи його, а він ненавидів своїх братів і батька"." Крім полум'яної душі, Жульєн мав надзвичайну пам'ять. Юнак назубок вивчив увесь Новий завіт по-латині, так само вивчив книгу " Про папу " Жозефа де Местра чим і здивував спочатку родину де Реналь, де працював гувернером,. а потім чутка розійшлась по всьому Вер'єру, коли Жульєн дає в руки Адольфу, старшому сину мера, Новий завіт, відкриває його на будь-якій сторінці і Жульєн продовжує напам'ять. Діти його надзвичайно полюбили, а він їх зовсім не любив. Та навіть і любов до пані де Реналь була сповнена честолюбства. Першим кроком до їх стосунків пані просила гроші на його білизну у чоловіка, записала одного із слуг до бібліотеки, щоб брати коханому книжки, які він не міг читати в присутності господаря.

Формула Сореля щодо Матильди : " Треба тримати її в страху". Він бажає тримати Матильду на відстані витягнутої руки і не виявляти справжніх почуттів.

Лише у в'язниці він переосмислює сенс життя та усвідомлює свої помилки.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.