Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Репродуктивний метод та прийоми його реалізацій. Методичні вимоги до слова вчителя на уроці зарубіжної літератури

Сутність його в отриманні знань у готовому вигляді в слові, лекції вчителя, підручнику, посібнику, науково-популярних книгах, статтях.

Це не догматичний метод. Елемент творчості тут значний: все залежить від якості подачі. Думка учня теж розвивається при застосуванні репродуктивного методу: - вчитель читає проблемну лекцію, а учень слідкує за логікою викладу, складає тезисний план; - вчитель дає різні точки зору на проблеми і пропонує шляхи до вирішення.

Використовуючи цей метод, вчитель може не тільки давати ті чи інші знання, але й конкретно показати, як можна оволодіти певними вміннями. Наприклад, провести аналіз невеликого твору, при тому звернути увагу на метод аналізу, прийоми, а потім доручити виконати аналогічну роботу самостійно на іншому матеріалі. Значення репродуктивного методу — не тільки в повідомленні нових знань, але і в розкритті перспектив розвитку мистецтва і науки.

Прийоми: - розповідь вчителя про життя і творчість письменника;- лекція;- оглядова лекція (із складанням плана-конспекта);- завдання за підручником, навчальним посібником

Види діяльності- запис планів, конспектування лекцій;- складання тез прочитаних статей;- підготовка усних відповідей за матеріалами лекції;- складання хронометричних таблиць.

Цей метод забезпечує свідомість і міцність знань.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.