Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Явище боваризму як літературознавче поняття

Боваризм — життя ілюзіями

Боваризм — термін, що позначає клінічних стан. Характеризується втратою здатності проводити чітку межу між дійснітю й фантазією, коли факти реального світу підміняються уявними, при цьому уявний світ може мати як позитивну валентність («марення бажань»), так і негативну («фантазії страхів»). Існує загроза аутизму. Назва даного стану була дана Жюлем де Готьє за іменем персонажу роману Флобера.

Емма живе в ірреальній модальності.

Час і простір, що конструюються навколо Емми, - координати, з яких вона не може вирватися, тому вона живе в системі дзеркал, викривлення, приміряє різні вбрання, імітує чоловічу поведінку, матір, дружину, коханку, але це поверхове розігрування.

Емма — героїня нашого часу, що виховувалася на романтичних ідеалах, але їх підтвердження в дійсності відсутнє, ідеали деградують, ідеали є елементом вигадки, підтверджують нещасне існування.

Емма — семантика погляду, що дивиться й не бачить.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.