Твір на тему: Твір за баладою Роберта Стівенсона “Вересовий мед”

Твір на тему: Твір за баладою Роберта Стівенсона “Вересовий мед”

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

Уславлення непримиренної боротьби з іноземними загарбниками в баладі Р. Стівенсона «Вересовий мед»

Роберт Льюіс Стівенсон - відомий англійський письменник, поет, драматург. Шотландець за національністю, він дуже переживав той факт, що його Батьківщина втратила свою незалежність, підкорена Англією. Тому тема національної незалежності та боротьби проти гнобителів була дуже близькою цій людині.

Слабке здоров’я змушувало Стівенсона подорожувати, бо таким» чином, на його думку, він врешті вилікується та загартує організм. Письменник вирішив купити ділянку землі на острові. І там бачить він несправедливість: тубільці, корінне населення острова, були поневолені колонізаторами. Стівенсон видає збірку «Балади», до якої ввійшов і твір «Вересовий мед».

У баладі йдеться мова про давнє плем’я пиктів, яке було винищене володарем шотландським. Живими лишилося тільки двоє: старий батько та його син-юнак. Король-шотландець вирішив дізнатися від них, як пикти виготовляли смачний напій з вересу. Батько-пикт вирішив позбавити сина від тортур і зради, повів себе таким чином, що сина зв’язали і кинули у клекіт пучини. І коли король вважав, що перемога на його боці, що таємниця рецепта йому буде розкрита, старий гордо відповів:

Мене ж не злякає тортура,

Смерть мені не страшна;

І вересового трунку

Зі мною помре таїна!


Вірний ідеї національної незалежності, Стівенсон уславлює подвиг непримиренної боротьби з іноземними загарбниками, показуючи незламний дух представників маленького племені. Пиктів знищили, але приборкати, підкорити їх загарбникам не вдалося.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.