Твір на тему: Два дитинства в повісті Володимира Короленка “Діти підземелля”

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

Відомий російський письменник В.Г. Короленко завжди ставав на захист бідних, знедолених.

У повісті «Діти підземелля» він показав два світи дитинства: безтурботне - Васі, Соні та знедолене - Валєка, Марусі.

Розповідає читачам про всі події Вася, син судді, хлопчик із забезпеченої родини. У нього померла мати, через горе віддалився від дитини батько… Здавалося б, куди ж ще гірше? Та Вася знайомиться з дітьми, які мають набагато більше проблем, ніж він. І найголовніша - проблема харчування. Маленька Маруся виправдовує навіть крадіжку, бо, завдяки вкраденому, може вгамувати голод. Вася порівнює Соню з Марусею. Він бачить, що дівчатка різні не тільки зовні, але є різниця й в їх поведінці, хоча вони й однолітки. Соня повненька, кругленька, «мов м’ячик», весела, безтурботна. Маруся худа, виснажена, сама не може ходити, її голосочок наче срібний дзвіночок, який ледь чути.

Соня й Вася живуть у гарному будинку, Валєк і Маруся - у підземеллі з каменю, який висотав із дівчини рум’янець, веселощі, сміх і навіть життя. Вася зрозумів, що є на світі люди, яким живеться ще гірше, ніж йому самому.

Дружба з Валєком і Марусею розкрила очі хлопчикові на життя. Ставши дорослими, Вася й Соня клялися на могилі Марусі допомагати бідним і знедоленим.