Аналіз вірша Б. Пастернака «Цей лютий! Час до сліз і віршів» - шкільний твір

Аналіз вірша Б. Пастернака «Цей лютий! Час до сліз і віршів» - шкільний твір

11 клас
РОСІЙСЬКА ПОЕЗІЯ

Доля щедро наділила Бориса Пастернака різними талантами. Він був гарним музикантом, учився теорії музики і композиції, а також вивчав філософію. Але, здається, наперекір здоровому глузду він обирає літературу. Батько, Леонід Пастернак, відомий художник, академік живопису, підтримав сина, порадив йому без сумнівів віддатися новому захопленню — віршуванню.

Літературний дебют Б. Пастернака відбувся у квітні 1913 року, коли в колективній збірці «Лірика» побачили світ п’ять його творів, в тому числі й вірш «Цей лютий! Час до сліз і віршів». Ця поезія стала неначе візитною карткою ще невідомого на той час молодого поета, майбутнього Майстра. Тут містяться найважливіші прикмети його стилю: гостре, до болю, сприймання життя, сміливі, незвичні образи. Відлигу він називає «чорною весною», граки на гілках порівнює із «згорілими грушами», зливу, чорнило і сльози співвідносить із творчістю («злива шумить більше чорнила і сліз»). Час для віршів літературний герой навмисно не обирає; чим несподіваніше вони приходять, тим кращими бувають.

Ліричний герой твору «Цей лютий! Час до сліз і віршів» готовий мчати через благовіст і скрип коліс, щоб не пропустити шумливу зливу, яка так нагадує весну, хоча це тільки зимова відлига. Бажання весни, розквіту, тепла виразно проступають через рядки твору, через картинки, які швидко змінюють одна одну. У цьому невеликому вірші сконцентрована величезна сила руху. Перші весняні птахи — граки готові розбризкати калюжі, щоб розтав сухий сум у очах літературного героя. Цей сухий сум уже готовий розтати, розвіятися за розірваним крилами вітром, адже до поета прийшло натхнення. Він переповнений почуттями, готовий сміятися і плакати, і ридма, без зусиль, без творчих мук складаються, ллються вірші. Можна ридати від горя, а можна і творити ридма.

Через злети і падіння у житті Пастернак проніс своє юнацьке захоплення життям. Уточній відповідності з накресленими ним самим скрижалями він жив, не відрізняючи «поразок від перемог», не намагаючись бути поміркованим і логічним. Таким він був і залишиться в нашій пам’яті назавжди.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.