Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міфи про Геракла

У «Міфах про Геракла», що є частиною античної міфології, описано життя Геракла - сина Зевса та земної жінки Алькмени. Його народження було наслідком зради Зевса, який злетів на землю у вигляді Алькмениного чоловіка, Амфітріона, щоб з нею злитися. Як наслідок, Алькмена народила близнюків - Геракла та його брата Іфікла.

З дитинства Геракл був відзначений своєю силою та вродою, а також показував неспокійну та агресивну поведінку. Навіть у дитинстві він вбив свого власного вчителя - Лінія, що стало першим кроком до його майбутньої слави як героя. За цей вчинок Геракл був вигнаний з міста, тому він вирішив поїхати до Дельф, щоб отримати пораду від богів.

Після цього Геракл відправився до Тіринфа, де його прийняла королева Адмета. Вона допомогла героєві знайти місце для проживання та знайомить Геракла зі своїм чоловіком - Адметом. Того часу король був на смертному одрі, а Аполлон, брат Артеміди, вимагав від Адмета жертву, щоб врятувати його від смерті. Геракл згодився віддати своє життя за Адмета, який був дуже прихильний до нього. Проте Геракл врятувався, бо Аполлон був вражений його відданістю та душевною чистотою.

Після цього Геракл вирушив на пошуки свого справжнього покликання та однодумців. Він зустрівся з царем Кефеєм, який відправив його на боротьбу з Німейським левом, який тероризував громаду. Геракл вдало знайшов льва та схопив його за шию, після чого здолав його силою.

Після цього подвигу Геракл був запрошений до царя Еврістея, який попросив його виконати дванадцять завдань, з яких кожне було надзвичайно важким. Геракл виконав усі задачі, включаючи знищення Лернейської гідри, опанування дикого бика з Криту та очищення Авгіасових стайень.

Проте, найбільш відомим і важливим подвигом Геракла було викрадення золотого яблука з саду Гесперид, яке було охороняється драконом. Цей подвиг допоміг Гераклу виправити свою помилку - вбивство своєї родини через божественний захист богині Гери.

У підсумку, «Міфи про Геракла» - це історія про життя та пригоди героя, який виконував надзвичайно складні завдання та подолав безліч випробувань, щоб заробити свою славу та стати одним з найвідоміших героїв античної міфології.

Всі 12 подвигів Геракла скорочено

Перший подвиг полягав у тому, щоб одоліти Немейського лева, який не мав жодної зброї, яку можна було б використати проти нього. Геракл вирішив діяти за допомогою своєї сили та здібностей і вбив лева, використовуючи його власну шкуру як захист.

Другий подвиг полягав у тому, щоб перемогти Лернейську гідру, яка мала дев'ять голів, одна з яких була несмертна. Геракл використовував свій ум та хитрість, щоб вирішити проблему, і здобув перемогу, після того як забив гідру та спалив її голови.

Третій подвиг - це бій з Дивними Кабірами, які були високими та могутніми воїнами. Геракл використовував свою силу та здібності, щоб перемогти їх у бою.

Четвертий подвиг полягав у тому, щоб зловити дикого кабана, який тероризував села та міста. Геракл використовував свою силу та вміння, щоб зловити кабана та привести його до царя.

П'ятий подвиг - це очищення Авгієвих хлівів, які були заповнені гноєм та брудом. Геракл використовував свою силу та вміння, щоб очистити хліви за один день, використовуючи річку, щоб промити всю брудну воду.

Шостий подвиг полягав у тому, щоб поборотися з Стимфалійськими птахами, які забирали зерно з поля та тероризували місцевих фермерів. Геракл використовував свої здібності та знання, щоб забити птахів зі свого лук.

Сьомий подвиг - це бій з Критським биком, який був дуже небезпечним та агресивним. Геракл використовував свою силу та здібності, щоб перемогти бика та привести його до царя.

Восьмий подвиг - це пошуки коня Діомеда, який мав золоті копита та був дуже швидким. Геракл використовував свою хитрість та знання, щоб зловити коня та привести його до царя.

Дев'ятий подвиг полягав у тому, щоб здобути пояс Гіпполіти, який належав Амазонкам. Геракл використовував свої здібності та силу, щоб перемогти Амазонок та забрати їхній пояс.

Десятий подвиг - це здолання Геріонських худоб, які були охоронцями бога Посейдона. Геракл використовував свою силу та знання, щоб забрати худобу та привести її до царя.

Одинадцятий подвиг полягав у тому, щоб здобути яблука Гесперид, які знаходилися на краю світу. Геракл використовував свою хитрість та знання, щоб знайти яблука та привести їх до царя.

Дванадцятий та останній подвиг полягав у тому, щоб здобути цербера, трьохголового пса, який охороняв вхід до підземного царства Аїда. Геракл використовував свою силу та знання, щоб здолати цербера та привести його до царя.