Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Йоганн Крістоф Фрідріх Шиллер «Рукавичка»

Балада "Рукавичка" розповідає історію про кохання та відданість. Король Франциск повернувся з походу та отримав гостину від своєї коханої дівчини, яка розпитувала його про його почуття до неї. Король дуже ретельно і з любов'ю відповів, що кохає її над усе на світі та що готовий зробити для неї все, що потрібно.

Але дівчина не повірила йому та вирішила випробувати його. Вона викинула свій рукавичник в зоопарк, де знаходилися лев та тигр. Вона звернулася до короля з проханням забрати її рукавичник. Король уповільнив свої кроки, але не зупинився. Він забрав рукавичник, але не повернув її, як дівчина очікувала. Замість цього він повернувся до дівчини та кинув їй рукавичник в обличчя. Тоді він сказав їй, що вона повинна була знати, що він любить її лише за словами, але не готовий ризикувати своїм життям за неї.

Ця історія показує, що любов може бути підмінена бажанням мати багато грошей та влади. Король був готовий сказати будь-що, щоб зберегти свою владу та статус, але не був готовий ризикувати своїм життям, щоб довести свою любов до дівчини. Він був впевнений, що його кохана відступить та відмовиться від свого випробування, але вона не змогла відмовитися від свого плану.

У баладі "Рукавичка" ми бачимо, як важко довести свою любов та відданість. Іноді слова можуть бути позбавлені значення, якщо немає дій, щоб їх підтвердити. У цьому творі показано, що любов не тільки про те, що ми говоримо, а про те, що ми робимо.

Ключові моменти у баладі включають в себе викидання рукавичника у зоопарку, короля, який забрав рукавичник, та його відповідь дівчині після повернення рукавичника. Ці моменти показують, що відносини між коханими можуть бути складні та вимагають від нас великих жертв.

У баладі є глибокий сенс, що говорить нам про те, що любов має бути взаємною та доведеною не лише словами, а й діями. Також вона показує, що інколи ми можемо бути осліпленими нашими бажаннями та честолюбством, та це може призвести до неприємних наслідків.

"Рукавичка" - це не тільки твір про кохання, а й про моральні цінності, які важливі для кожної людини. Ця балада є нагадуванням про те, що в житті ми повинні ставити цінності, які є найважливішими, на перше місце, а не майже несуттєві речі, які можуть спричинити страждання та біль.

Таким чином, "Рукавичка" - це високохудожній твір, який допомагає нам бачити світ з іншої перспективи та нагадує нам про важливість любові та відданості.