Загальні відомості про китайську літературу та культуру - Сучасна література в юнацькому читанні

Зарубіжна література 10 клас (профільний рівень) - Н. М. Кадоб’янська - Сиция 2018

Загальні відомості про китайську літературу та культуру - Сучасна література в юнацькому читанні

Китайська література є однією з найдавніших класичних літератур світу її історія налічує понад три тисячі років.

Історія новітньої китайської літератури починається у XX столітті. На цей час припадає розквіт різних напрямів і течій у китайському мистецтві слова. Одні письменники зосередилися на «пошуках коріння», відгукнулися на загальносвітовий інтерес до власних національних коренів. Інші прагнули здійснити «культурну революцію», описували життя молодої інтелігенції другої половини XX ст. їхні культурний та інтелектуальний потенціал держава спрямовувала на піднесення культурного рівня села. Твори авторів напряму «культурної революції» мали бути написані розмовною мовою, аби їх вільно могло читати якомога більше китайців.

Новий етап у розвитку китайської літератури розпочався наприкінці XX ст. Автори нової літератури прагнули «розкріпачити свідомість» китайців, змінити їхні погляди на суспільне життя, зосередити увагу на особистості, відверто зобразити її глибокі почуття. Яскравий представник цієї літератури — Мо Янь, другий китайський письменник, відзначений Нобелівською премією за останні півтора десятка років.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.