РОМАН Г. ФЛОБЕРА ПАНІ БОВАРІ В ІЛЮСТРАЦІЯХ, КІНО ТА НА СУЧАСНІЙ СЦЕНІ - Гюстав Флобер 1821-1880 - ФРАНЦІЯ - РОМАН XIX століття

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

РОМАН Г. ФЛОБЕРА ПАНІ БОВАРІ В ІЛЮСТРАЦІЯХ, КІНО ТА НА СУЧАСНІЙ СЦЕНІ - Гюстав Флобер 1821-1880 - ФРАНЦІЯ - РОМАН XIX століття

Як ви думаєте, чому в кожного художника «своя» Емма Боварі? Поясніть задуми художників. Які риси характеру героїні вони підкреслюють?

В. Мілашевський. Ілюстрація до роману Г. Флобера «Пані Боварі». 1947р.

Кадр із кінофільму «Мадам Боварі» (реж. В. Міннеллі, США). 1949 р. У ролі Емми Боварі — Дж. Джонс

Художники почали ілюструвати роман Г. Флобера «Пані Боварі» ще в другій половині XIX ст. Змінювалися часи, століття — змінювалися й мистецькі інтерпретації твору.

Першу екранізацію твору Г. Флобера зробив французький режисер Ж. Ренуар у 1933 р. Роль Емми Боварі зіграла французька актриса В. Тессьє. Кінофільмів за романом було знято в XX -XXI ст. чимало. Екранізації роману створили режисери Г. Лампрехт (Німеччина, 1937 р.), К. Шліпер (Аргентина, 1947 р.), В. Міннеллі (США, 1949 р.), Г- Скотт-Шобітер (Італія, 1969 р ), К. Шаброль (Франція, 1991 р), С. Бартез (США, Німеччина, Бельгія, 2014р.) та ін.

1. Уявіть, що ви — кінорежисер. Як би мала виглядати, на вашу думку, головна героїня роману Г. Флобера «Пані Боварі»? Усно опишіть її.

2. Відомо, що пейзаж та інтер’‎єр у кіномистецтві є відображенням психологічного стану героїв. Проаналізуйте фільм за романом Г. Флобера «Пані Боварі», який ви подивилися.

С. Бродський. Ілюстрація до роману Г. Флобера «Пані Боварі». 1971 р.

Кадр із кінофільму «Мадам Боварі» (реж. С. Бартез, Німеччина, Бельгія, США). 2014 р. У головній ролі — М. Васіковська

У Львівському національному академічному українському драматичному театрі імені М. Заньковецької вже багато років іде вистава «Мадам Боварі», де роль Емми виконує народна артистка України О. Бонковська. Протягом творчої діяльності вона зіграла понад 50 ролей, але найбільше пишається головною роллю саме у виставі «Мадам Боварі».

1. Уявіть, що ви — сценарист. Розкажіть, про що б ви хотіли розповісти глядачам у своїй виставі за романом Г. Флобера «Пані Боварі». Напишіть рекомендації(7-8) акторам для виконання ролей.

2. Охарактеризуйте головну героїню роману Г. Флобера за допомогою музики. Які музичні твори, на вашу думку, якнайкраще розкривають внутрішній світ Емми Боварі? Скористайтеся Інтернетом і доберіть мелодії до основних фрагментів твору.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.