Підсумуємо знання з теми - ПРОЗАМ ПОЕЗІЯ ПІЗНЬОГО РОМАНТИЗМУ ТА ПЕРЕХОДУ ДО РЕАЛІЗМУ XIX СТОЛІТТЯ

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - В. В. Паращич - Ранок 2018 рік

Підсумуємо знання з теми - ПРОЗАМ ПОЕЗІЯ ПІЗНЬОГО РОМАНТИЗМУ ТА ПЕРЕХОДУ ДО РЕАЛІЗМУ XIX СТОЛІТТЯ

Літературознавчо-психологічний практикум

1. Уявіть себе вчителем зарубіжної літератури. Вам необхідно створити стислий конспект з теми “Специфіка переходу від романтизму до реалізму” для учнів, які пропустили тему й бажають успішно написати контрольну роботу. Зробіть цей конспект та запропонуйте його однокласникам.

2. Доведіть або спростуйте твердження сучасників Е. Т. А. Гофмана про особливості його творчості.

• Гофман зі своїми химерними карикатурами завжди й незмінно тримається земної реальності (Г. Гейне).

• А уява ж була його життєвою стихією, його світом, полем діяльності його думки... (Жорж Санд).

3. Уявіть себе учасником судового процесу над крихіткою Цахесом. Оберіть для себе роль адвоката або прокурора. Розіграйте з однокласниками сцену захисту або звинувачення героя.

4. Прочитайте висловлювання Е. Т. А. Гофмана про свій твір: ““Крихітка Цахес...” — це книга, абсолютно непридатна для людей, які все сприймають всерйоз та урочисто. Проте автор уклінно просить прихильного читача, якщо той виявить щире бажання та готовність, відкинути на кілька годин серйозність і поринути в завзяту, химерну гру й витівки, може, не в міру бешкетних чародійних сил”. Як ви вважаєте, “Крихітка Цахес...” — твір серйозний чи ні? Аргументуйте свою думку.

5. Підготуйте музичну хвилину за творами поетів Ф. І. Тютчева та А. А. Фета. Які вірші Ф. І. Тютчева, А. А. Фета ви оберете? Обґрунтуйте.

6. Проаналізуйте лексику, що характеризує три провідні образи вірша Ф. І. Тютчева “О, як убивчо ми кохали...”: Він, Вона, натовп. Зробіть висновок про згубний уплив кохання на людей, якщо у нього втручається мораль натовпу.

Літературознавчо-мистецький практикум

Опишіть епізоди з повісті-казки Е. Т. А. Гофмана “Крихітка Цахес...”, які відповідають цим та поданим у цьому розділі підручника ілюстраціям. Наскільки вони відповідають описам автора та вашим уявленням? Свої думки обґрунтуйте, доведіть цитатами з твору.

Ілюстрація М. О. Гаврічкова

Ілюстрація С. О. Алімова

Ілюстрація С. О. Чайкуна

Ваша книжкова полиця

1. Гофман Е. Т. А. Крихітка Цахес. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2009.

2. Уїтмен У. Листя трави : поезії. — К. : Дніпро, 1969.

3. Уїтмен У. Поезії. — К. : Дніпро, 1984.

Онлайн-бібліотека

1. Поезія Волта Вітмена. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: httр:// ukrcenter.com/Література/41041 /Волт-Вітмен.

2. Твори Гофмана українською в мережній бібліотеці “Відкрита книга”. [Електронний ресурс]. — Режим доступу: https://sites.google.com/site/ ореnbооkсlаssіс / svitova-literatura/gofman.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.