Компетентності - сходинки до сучасного світу - РІЗНОКОЛЬОРОВИЙ СВІТ

Підручник Зарубіжна література 5 клас - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

Компетентності - сходинки до сучасного світу - РІЗНОКОЛЬОРОВИЙ СВІТ

Ви маєте знати, що компетентності поділяють на предметні й ключові.

Предметні компетентності охоплюють знання (те, що ви засвоїли з певного предмета), діяльність (те, чого навчилися, що можете) і цінності (те, що усвідомили).

Ключових компетентностей у галузі освіти, відповідно до Рекомендацій Європейської Ради, усього десять. Запам’ятайте їх: Спілкування державною мовою. Спілкування іноземними мовами. Математична компетентність. Компетентності в природничих науках і технологіях. Інформаційно-цифрова компетентність. Уміння навчатися. Ініціативність і підприємливість. Соціальна та громадянська компетентності. Обізнаність і самовираження у сфері культури. Екологічна грамотність і здорове життя.

Отже, у процесі вивчення зарубіжної літератури ви набудете предметних і ключових компетентностей, станете творчими читачами й сучасними культурними людьми, будете вільно почуватися не тільки в Україні, а й легко знайдете спільну мову з людьми в різних країнах.

Не забувайте про те, що ви живете в прекрасну інформаційну добу, тому не обмежуйтеся підручником, а використовуйте Інтернет, щоб знайти й прочитати цікаві книжки. Так роблять учні в усьому світі! Деякі твори в програмі подані на вибір учителя та учнів, а обсяг підручника невеликий, тому цифрові технології прийдуть вам на допомогу в пошуку потрібної книжки, яку ви виберете разом з учителем.

Читайте паперові й електронні книжки!

Читайте самі й з друзями! Читайте в школі й удома! Читайте скрізь!

Португальська королівська бібліотека, м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія )

Читайте — і світ для вас стане яскравішим і дивовижнішим!