ЗІ СТАРОГО ЗАПОВІТУ. (П’ятикнижжя: Вихід) - «ДЖЕРЕЛО СПОКОЮ І СИЛИ» - Священні книги людства як пам’ятки культури і джерело літератури

Підручник Зарубіжна література 8 клас - Є.В. Волощук - Генеза 2016

ЗІ СТАРОГО ЗАПОВІТУ. (П’ятикнижжя: Вихід) - «ДЖЕРЕЛО СПОКОЮ І СИЛИ» - Священні книги людства як пам’ятки культури і джерело літератури

(Уривок)

Вихід 20

Тоді Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я - Господь, Бог твій, що вивів тебе з землі Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе інших богів, крім мене. Не робитимеш собі ніякого тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, у водах. Не падатимеш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо я Господь, Бог твій... Не прикликатимеш імени Господа, Бога твого, марно... Пам’‎ятай про відпочинковий день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий - відпочинок на честь Господа, Бога твого. (...) Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі. Не вбиватимеш. Не чужоложитимеш. Не крастимеш. Не свідкуватимеш ложно на ближнього твого. Не зазіхатимеш на дім ближнього твого; не пожадатимеш жінки ближнього твого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». (...)

Переклад І. Хоменка

Запитання і завдання до прочитаного

1. Визначте, які з біблійних заповідей мають суто релігійний характер, а які - втілюють загальнолюдські гуманістичні ідеали.

2. Назвіть головні моральні цінності Біблії.

3. Наведіть приклади з прочитаних літературних творів, які ілюструють виконання чи ігнорування біблійних заповідей. Як це позначилося на долі літературних персонажів?

4. Подискутуймо! Визначте, з якими заповідями перегукуються наведені прислів’‎я. Про що свідчать такі перегуки?

«Жити - Богу служити»; «Кому Бог допоможе, той усе зможе»; «Давиш слово, тримай»; «Слово не горобець, вилетить - не впіймаєш»; «Праця годує, а лінь марнує»; «На світі все знайдеш, крім батька та матері»; «Думай двічі, говори раз»; «На чужий коровай рота не роззявляй!»; «Раз збрехав, а на роки брехуном став»; «Наклеп - як вугілля: якщо не обпече, так замаже»; «Убитий мовчить, але за нього спитається»; «З праці і честь».

Перед читанням. Читаючи уривки з Євангелій, знайдіть приклади втілення в образі Ісуса Христа уявлень про ідеальну людину й Сина Божого.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.