ПІЗНАЄМО СЕБЕ I СВІТ ЧЕРЕЗ ЛІТЕРАТУРУ - КНИЖКИ, ЩО НАС ОБИРАЮТЬ, АБО ЗАМІСТЬ ПІДСУМКІВ

Підручник Зарубіжна література 9 клас - О. О. Ісаєва - Оріон 2017

ПІЗНАЄМО СЕБЕ I СВІТ ЧЕРЕЗ ЛІТЕРАТУРУ - КНИЖКИ, ЩО НАС ОБИРАЮТЬ, АБО ЗАМІСТЬ ПІДСУМКІВ

Я сподіваюсь, що ми зможемо передати нашим дітям світ, де вони будуть читати і їх будуть читати, де вони будуть уявляти і розуміти.

Ніл Гейман, англійський письменник-фантаст

❖ Цей розділ називається «Книжки, які нас обирають». Поясніть, як ви його розумієте. Розкажіть про ті книжки, що обирали вас під час вивчення курсу зарубіжної літератури. А які книжки обирали ви?

❖ На першій сторінці підручника ми запросили вас до співтворчості, запропонували стати співавторами літературних творів, їхніми своєрідними дописувачами у ваших думках та уяві. Як ви зрозуміли це завдання? Чи вдалося вам його виконати? Поділіться своїми здобутками, а, можливо, і розчаруваннями.

❖ Складіть асоціативний ланцюжок на тему «Книжка — ...». Презентуйте його в класі.

❖ Протягом навчального року ви багато читали творів різних національних літератур, віртуально подорожували у просторі й часі, дізнавалися про нове й пізнавали себе... Розкажіть, які з прочитаних творів світової літератури справили на вас особливе враження й чому. Чи були серед них такі, що змусили вас про щось замислитися, можливо, навіть змінили щось в собі?

❖ Твори зарубіжної літератури ви відкривали для себе завдяки невтомній праці перекладачів. Що ви знаєте про здобутки української перекладацької школи? Які нові імена відкрили для себе?

❖ Прокоментуйте думку українського перекладача й літературознавця Ростислава Доценка: «Перекладна література в Україні має таку саму драматичну історію, що й література оригінальна, тільки вдвоє драматичнішу. Усі нагінки на мову, на письменство незмірно тяжким обухом спадали на переклад».

❖ У класі проведіть дискусію на тему «Яка література сьогодні користується найбільшим попитом і чому?».

❖ Якби ви були членом Нобелівського комітету, кому з авторів зарубіжної літератури та з якими формулюваннями ви б порадили присудити Нобелівську премію в галузі літератури? Обґрунтуйте свій вибір.

❖ Чи змінювалося ваше ставлення до прочитаних творів протягом навчання у школі? Чи є серед них такі, які ви й тепер з радістю відкриваєте? Чи є такі книжки, які захоплювали вас раніше, а зараз вони вам не цікаві? А, можливо, у вас з’‎явилися твори, які ви раніше не читали або не хотіли читати, а сьогодні вони вас чомусь «кличуть» до себе? Якщо такі ситуації були, розкажіть про них. Чим ви можете це пояснити?

❖ Які «цитати для душі», вміщені на сторінках підручника, вразили вас найбільше? Поясніть чому.

❖ У групах підготуйте рекламний проект на один із творів зарубіжної літератури, який ви читали в цьому навчальному році. Свій вибір обґрунтуйте.

❖ Якими «українськими стежинами світової літератури» вам довелося пройти в цьому навчальному році? Підготуйте мультимедійну презентацію «Україна і світова література».

❖ Які віртуальні подорожі літературними куточками світу ви здійснили в цьому навчальному році завдяки рубриці «Літературні нотатки подорожнього»? Які з них запам’‎яталися вам найбільше й чому? Можливо, якісь із них ви вже відвідали? Чи є такі літературні місця, де ви хотіли б побувати? Розкажіть про них.

❖ Уявімо собі, що ви — художник-оформлювач цього підручника... Що ви змінили б у його дизайні? А що залишили б як є? Поясніть чому.

❖ Про які «мистецькі передзвони» зарубіжної літератури ви дізналися в цьому навчальному році? За власними уподобаннями на один із творів, що ви читали, підготуйте (намалюйте або словесно опишіть) колаж, який віддзеркалював би цей твір у різних видах мистецтва.

❖ Чи є в цьому підручнику сторінки, які вам хотілося б ще раз відкрити, переглянути, щось перечитати? Розкажіть про них. А чи були такі сторінки, які вам були необхідні, але ви не знайшли їх у підручнику?

❖ Напишіть лист майбутньому учневі 9 класу на тему «Книжки, які обрали мене — книжки, що обиратимуть тебе в 9 класі».
На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.