ДЖОН АПДАЙК - Хрестоматія з зарубіжної літератури

ДЖОН АПДАЙК - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(нар. 1932 р.)

Американський прозаїк, поет, есеїст Джон Хойєр Апдайк народився в 1932 р. в невеличкому пенсільванському містечку Шілінгтон у родині місцевого вчителя. Якийсь час його батько був безробітним, тому дитинство Апдайка пройшло на дідовій фермі, тут — таки, під Шілінгтоном. Хлопчик навчався в школі, закінчив престижний Гарвардський університет. Мати мріяла, що син стане художником. І Джон навчався протягом року в Лондонській школі мистецтв. Повернувшись до Нью-Йорка, він починає співробітничати в чудовому журналі «Нью-Йоркер», для якого пише фейлетони, вірші, оповідання, малює карикатури. З частини цих творів складаються перші збірки оповідань «Ті самі двері» (1959), «Голубині пера». Відтоді побачило світ дуже багато книжок письменника: збірки віршів, оповідань, п'єси, цикл романів про Гаррі Енгстрема, колишню зірку шкільної баскетбольної команди на прізвисько «Кролик», і ще понад десять романів, з яких можна скласти літопис життя «середнього американця» нашого часу. Апдайк надзвичайно плідний автор, йому належать книжки статей, пародій, есе. Настрої, якими пронизані ранні оповідання письменника, постійно супроводжують його улюблених героїв. Ранні оповідання нагадують момен-тальні замальовки, мініатюри, в яких діють молоді люди, підлітки, діти. Усі вони почуваються сумно, незатишно й непевно в світі дорослих, і всі вони відчувають ностальгію — сум за дитинством, що невідворотно зникає, а також незручність від постійного перебування в світі дорослих, де все дуже складно, умовно, а часом і просто позбавлено сенсу та здорового глузду.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.