ЕРНСТ СЕТОН-ТОМПСОН - Хрестоматія з зарубіжної літератури

Хрестоматія

(I860 — 1946)

Ернст Сетон-Томпсон народився в Англії, але все життя провів у Канаді, що була тоді домініоном Великобританії. Він закінчив коледж мистецтв у Торонто, вивчав образотворчі мистецтва в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку. Найбільше любив природу, цікавився життям рослин, птахів, звірів, навіть обіймав посаду державного натураліста в Канаді.

Сетон-Томпсон написав близько 40 книжок, передовсім про тварин. Найвідоміші з них — «Дикі тварини як я їх знаю» (1898), восьмитомна праця «Життя диких звірів» (1925—1927). Деякі з його книжок нагадують підручники: «Книжка про ліс» (1912), «Біографія грізлі» (1900). Сетон-Томпсон ставився до тварин, як до людей: він складав їхні біографії, тобто життєписи, але не наділяв своїх героїв людськими рисами, як це буває у байках. Свої книжки письменник ілюстрував власноручно.

Попри це, Сетон-Томпсон писав про дітей і для дітей. У його творах маленькі люди живуть і ростуть на природі разом з тваринами («Степовий найда», «Маленькі дикуни»). Як анімаліст (автор, що пише про тваринний світ) і дитячий письменник Сетон-Томпсон зажив слави в нашій країні.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.