Хрестоматія

(I860 — 1946)

Ернст Сетон-Томпсон народився в Англії, але все життя провів у Канаді, що була тоді домініоном Великобританії. Він закінчив коледж мистецтв у Торонто, вивчав образотворчі мистецтва в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку. Найбільше любив природу, цікавився життям рослин, птахів, звірів, навіть обіймав посаду державного натураліста в Канаді.

Сетон-Томпсон написав близько 40 книжок, передовсім про тварин. Найвідоміші з них — «Дикі тварини як я їх знаю» (1898), восьмитомна праця «Життя диких звірів» (1925—1927). Деякі з його книжок нагадують підручники: «Книжка про ліс» (1912), «Біографія грізлі» (1900). Сетон-Томпсон ставився до тварин, як до людей: він складав їхні біографії, тобто життєписи, але не наділяв своїх героїв людськими рисами, як це буває у байках. Свої книжки письменник ілюстрував власноручно.

Попри це, Сетон-Томпсон писав про дітей і для дітей. У його творах маленькі люди живуть і ростуть на природі разом з тваринами («Степовий найда», «Маленькі дикуни»). Як анімаліст (автор, що пише про тваринний світ) і дитячий письменник Сетон-Томпсон зажив слави в нашій країні.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.