Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Сюжет драми В. Шекспіра «Ромео і Джульєта»

Сюжет драми В. Шекспіра "Ромео та Джульєтта" побудовано на старовинній легенді XIV ст., події якої відбуваються у Вероні у часи герцога, де Ла Скала. Ромео і Джульєтта - одна з найбільш відомих трагедій Шекспіра, бо в ній зачіпаються питання і проблеми, які близькі людям різних епох. Один з них - про кохання. Ясно одне - це почуття ніколи не питає людини, перш ніж виникнути, навіть якщо приносить із собою безліч проблем, як це сталося, наприклад, з юними героями трагедії Шекспіра.

Але є персонажі, які не належать до кланів і несуть, мабуть, найважливіше смислове навантаження — батько Лоренцо і герцог. Вони справедливі і чесні по відношенню до всіх. Кожен зі свого боку намагається примирити сім’ї, але це вдається лише головним героям — Ромео і Джульєтті ціною своїх життів. Образи головних персонажів давно стали загальними, як символи вічної, щирої і самовідданої любові. Вони готові покласти на вівтар своєї любові все: багатство, честь, ім’я та навіть життя.

Ромео Монтеккі — головний персонаж п’єси. З ним пов’язані всі смерті і події п’єси. Джульєтта Капулетті — головна героїня. Меркуціо — один з головних персонажів п’єси, кращий друг Ромео, родич принца, дуже активний. Бенволіо — друг Ромео і його кузен. Не грає важливої ролі, з’являється багато, разом з Меркуціо. Не поважає Тибальта і вважає, що той у свою чергу навчався битися по книжці, але на жаль він помиляється. Тибальт — один з головних негативних персонажів п’єси, родич леді Капулетті, був убитий Ромео, які мстилися за смерть Меркуціо. Одну годину був родичем Ромео, так як Ромео одружився на Джульєтті. Годувальниця — няня Джульєтти. У п’єсі відіграє дуже важливу роль. Граф Капулетті — батько Джульєтти, хотів видати її заміж за Паріса. Леді Капулетті — мати Джульєтти. Як не дивно, їй не більше 26 років. Граф Монтеккі — батько Ромео. Брат Лоренцо — францисканський монах, який благоволить Ромео і Джульєтту. Таємно їх вінчає. Принц Ескал — перший Веронський принц, батько Паріса і дядько Меркуціо. Також покараний небесами втратою двох близьких. Також говорить підсумкову фразу. Особливо себе не проявляє. Приходить всього три рази, після основних подій. Паріс — наречений Джульєтти, після її «помилкової смерті» приходить на могилу з пажем, зустрічає Ромео і хоче помститися. Ромео каже, що не хоче бійки. Але Паріс не заспокоюється. І Ромео його вбиває. Ромео виконує останнє прохання Паріса, так як Паріс родич Меркуціо. Леді Монтеккі — мати Ромео, тітка Бенволіо. Бальтазар — помічник і один з друзів Ромео, дуже відданий йому. П’єтро (Пітер) — помічник няні, головний серед слуг і єдиний слуга няні, серед усіх слуг. Абрам — Один із слуг, єдиний з слуг Монтеккі, не рахуючи Бальтазара, чиє ім’я згадується в п’єсі. Грегорі — Один із слуг Капулетті, друзі Пітер і Самсон, розумний, боязкуватий і єдиний розуміючий все що говорить Тибальт. Самсон — Один із слуг Каппулетті, друг Грегорі, не любить багато думати і «вдарити обличчям в бруд», як кажуть в самій п’єсі. Джіованні — францікіанскій монах, повинен був доставити лист Лоренцо до Мантуї Ромео, але затримався в іншому місті через чумний карантин. Дядя Капулетті — дядько Джульєтти.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.