Усі уроки світової літератури 11 клас - В. В. Паращич -

Контрольна робота: Поети срібної доби (О. Блок, А. Ахматова, Б. Пастернак), Б. Брехт «Життя Галілея»

Мета: закріпити й систематизувати знання учнів, перевірити рівень знань, умінь і навичок з метою їх контролю та корекції; розвивати пам’ять, образне й логічне мислення, зв’язне мовлення, уміння висловлювати свої думки й аргументувати їх; виховувати найкращі людські якості.

Обладнання: тестові завдання.

Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми, мети, мотивації навчальної діяльності учнів


II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)

ТЕСТИ

Варіант І

Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Поема А. Ахматової «Реквієм» присвячена:

а) мужнім захисникам вітчизни у Другій світовій війні;

б) жертвам громадянських воєн;

в) жертвам сталінського терору;

г) жертвам атомних бомбардувань у Хіросімі та Нагасакі.

2. Звукопис, натяк, сугестія характерні для такого напряму (течії):

а) символізму;    

б) акмеїзму;

в) кубофутуризму;   

г) реалізму.

3. Б. Брехт створив:

а) «драматичний театр»;  

б) «епічний театр»;

в) «сатиричний театр»;  

г) «пародійний театр».

4. Продовжте речення.

«Акмеїзм — це...»


Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Розкрийте суперечливий образ Галілея з драми Б. Брехта «Життя Галілея».

2. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вивченого напам’ять вірша одного з поетів «срібної доби».


Високий рівень (Максимально — 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Напишіть есе за поезією О. Блока «Незнайома» та однією з ілюстрацій (чи однойменною картиною І. Крамського).

2. Розкрийте інтелектуально-філософський, новаторський зміст драми Б. Брехта «Життя Галілея».


Варіант II

Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Вірш О. Блока «Скіфи» присвячений:

а) культурному впливу Європи;

б) загадковому характеру Росії;

в) сміливим відкривачам Америки;

г) давнім традиціям Азії.

2. Чіткість, ясність, особлива «прозорість» образів характерні для такого напряму (течії):

а) акмеїзму;   

б) символізму;

в) неоромантизму; 

г) футуризму.

3. Б. Пастернак є автором:

а) поеми «Реквієм»;

б) п’єси «Матінка Кураж та її діти»;

в) роману «Доктор Живаго»;

г) поезії «Незнайома».

4. Продовжте речення.

«Футуризм — це...»


Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Опишіть особливості «епічного театру» Б. Брехта.

2. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз улюбленої поезії «срібної доби».


Високий рівень (Максимально — 4 бали)

Виконайте одне із завдань.

1. Напишіть твір «Моральна відповідальність учених за їх відкриття» за п’єсою Б. Брехта «Життя Галілея» та власними спостереженнями .

2. Напишіть есе про розквіт російської поезії «срібної доби».