Нові тенденції у драматургії кінця XIX - початку XX ст.
Контрольна робота №6 за темою нові тенденції у драматургії кінця XIX - початку XX ст.
Мета: перевірити рівень знань учнів за темою «Нові тенденції у драматургії кінця XIX — початку XX ст.»; розвивати письмове зв'язне мовлення, вміння узагальнювати, формулювати та обстоювати власну думку, формувати вміння концентрувати увагу на виконанні завдання, застосовувати набуті знання; виховувати відповідальність, зібраність.
Компетентності, що формуються: предметні — уміння застосовувати знання з теми, писати творчу роботу на одну з запропонованих тем; ключові — спілкування державною мовою (уміння письмово тлумачити поняття, висловлювати думки, почуття, погляди), обізнаність та самовираження у сфері культури (уміння використовувати українську мову як державну для духовного й культурного самовияву; уміння створювати тексти, висловлюючи власні ідеї, спираючись на досвід і почуття та використовуючи відповідні зображально-виражальні засоби), уміння вчитися впродовж життя (уміння здійснювати самооцінювання результатів власної діяльності, рефлексію).
Обладнання: теми творчих робіт (на дошці), аркуші для чернеток.
Тип уроку: урок перевірки і контролю знань.
Перебіг уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМ ТВОРІВ (НА ВИБІР УЧНІВ)
1. Есе «Шлях Нори Хельмер від ляльки до особистості» (за драмою Г. Ібсена «Ляльковий дім»).
2. Рецензія на драму Г. Ібсена «Ляльковий дім».
3. Твір-роздум «Чому Г. Ібсен та Б. Шоу залишили фінали своїх творів відкритими?».
4. Твір «Мій улюблений персонаж у п’єсі Б. Шоу «Пігмаліон».
5. Твір «Що споріднює Елізу Дулітл з міфічною Галатеєю та казковою Попелюшкою?».
III. РОБОТА УЧНІВ НАД ТВОРОМ
Учні пишуть твір на чернетці, редагують його, переписують у зошит. Учитель збирає зошити.
IV. ОГОЛОШЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
До І варіанта уроку. Прочитати повість Шолом-Алейхема «Тев’є-молочар».
Індивідуальне завдання. Підготувати розповідь (або проект) про біографію Шолом-Алейхема.
До II варіанта уроку. Прочитати повість М.О. Булгакова «Собаче серце». Групове завдання. Групі біографів підготувати розповідь (або проект) про біографію М. О. Булгакова, зв’язок письменника з Україною.
Посилання на схожі матеріали:
- Проблематика та ідейна своєрідність п'єси Дж. Б. Шоу Пігмаліон — Розробки уроків
- Творча біографія норвезького драматурга Генріка Ібсена. Ібсен як один з авторів нової драми. Особливості жанру п'єси Ляльковий дім — Розробки уроків
- Із поезії французького символізму. Символізм як літературний напрям останньої третини XIX — початку XX ст. Основні естетичні принципи та поетичне новаторство символістів. Творчість П. Верлена. Вірші «Забуті арієти», «Так тихо серце плаче...», «Поетичне мистецтво» — Розробки уроків
- Модернізм як літературно-мистецький напрям кінця XIX – початку XX ст. Течії раннього модернізму — Шкільний твір
- ПІГМАЛІОН - ДЖОРДЖ БЕРНАРД ШОУ (1856—1950) - НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX — ПОЧАТКУ XX СТ. - Хрестоматія — Хрестоматія
- ЛЯЛЬКОВИЙ ДІМ (1879) - ГЕНРІК ІБСЕН 1828-1906 - НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ В ДРАМАТУРГІЇ наприкінці XIX - на початку XX ст. — Підручник
- Історія зарубіжної літератури XIX - початку XX ст. - Галина Давиденко - 2007 рік — Теорія літератури
- Історико-літературний процес кінця XIX - початку XX століття - XIX СТОЛІТТЯ - підготовка до ЗНО та ДПА — ЗНО
Дата останньої редакції: 02 березня 2026