Чим близький нам Гамлет сьогодні? - шкільний твір

9 клас
ЛІТЕРАТУРА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

У суспільстві були і, напевно, будуть такі, люди, як Гамлет. Вони мучаться вічними проблемами, не розуміючи, чому світ так безглуздо влаштований, і хочуть змінити його. І це їхній хрест.

Гамлет — це людина, що пройшла мостом часу завдовжки чотириста років, і продовжує хвилювати нас сьогодні. Він не лиходій, а чесний лицар. Він бореться за справедливість, а не метиться. Він близький нам сьогодні. Зараз не в кожному можна побачити такого Гамлета — людини, готової на вчинок. Він із тих білих ворон, що не збиваються в зграї, не зливаються з юрбою, викликаючи роздратування своєю несхожістю, приймаючи на себе удари нерозуміння.

Шляхетна людина не так часто трапляється в нашому світі, де саме повітря, здається, забруднене неправдою, насильством, вульгарними словами. Епоха Гамлета — це в чомусь і наша з вами епоха. Але де той Гамлет, що може вигукнути: «Век расшатался — и скверней всего, что я рожден восстановить его!»?

Люди не розуміють, що не можна думати тільки про себе. А Гамлет розуміє все це: він прекрасна, шляхетна, високоморальна людина!

Він суперечливий, як «так» і «ні», як добро і зло, і в той же час він тендітний, як кришталевий камінь, його легко поранити.

Мені здається, Гамлет допомагає кожному з нас заглянути в себе. Драма Шекспіра вічна, як вічні всі ті питання, якими мучиться її головний герой.

Гамлет — герой усіх часів і народів, він не може вмерти, як і його епоха — Відродження, що дало нам правильні орієнтири для сьогоднішнього життя.

Гамлет загинув, але хай живе Гамлет!