Чим близький нам Гамлет сьогодні? - шкільний твір

9 клас
ЛІТЕРАТУРА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

У суспільстві були і, напевно, будуть такі, люди, як Гамлет. Вони мучаться вічними проблемами, не розуміючи, чому світ так безглуздо влаштований, і хочуть змінити його. І це їхній хрест.

Гамлет — це людина, що пройшла мостом часу завдовжки чотириста років, і продовжує хвилювати нас сьогодні. Він не лиходій, а чесний лицар. Він бореться за справедливість, а не метиться. Він близький нам сьогодні. Зараз не в кожному можна побачити такого Гамлета — людини, готової на вчинок. Він із тих білих ворон, що не збиваються в зграї, не зливаються з юрбою, викликаючи роздратування своєю несхожістю, приймаючи на себе удари нерозуміння.

Шляхетна людина не так часто трапляється в нашому світі, де саме повітря, здається, забруднене неправдою, насильством, вульгарними словами. Епоха Гамлета — це в чомусь і наша з вами епоха. Але де той Гамлет, що може вигукнути: «Век расшатался — и скверней всего, что я рожден восстановить его!»?

Люди не розуміють, що не можна думати тільки про себе. А Гамлет розуміє все це: він прекрасна, шляхетна, високоморальна людина!

Він суперечливий, як «так» і «ні», як добро і зло, і в той же час він тендітний, як кришталевий камінь, його легко поранити.

Мені здається, Гамлет допомагає кожному з нас заглянути в себе. Драма Шекспіра вічна, як вічні всі ті питання, якими мучиться її головний герой.

Гамлет — герой усіх часів і народів, він не може вмерти, як і його епоха — Відродження, що дало нам правильні орієнтири для сьогоднішнього життя.

Гамлет загинув, але хай живе Гамлет!На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.