Доля сміливих любить (за романом Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН - ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ - 6 клас

Доля сміливих любить (за романом Ж. Верна «П’ятнадцятирічний капітан») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Д. ДЕФО, Ж. ВЕРН, ДЖ. ЛОНДОН, Ш. ПЕТЕФІ, Р. Л. СТІВЕНСОН - ЛЮДИНА В ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАННЯХ - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Давнє англійське прислів'я говорить, що доля сміливих любить. Саме таким сміливцям присвячено роман Ж. Верна «П'ятнадцятирічний капітан». Містер Уелдон, капітан Халл, Дік Сенд, Геркулес — ось ті, хто мужньо пройшов усі випробування, послані долею. Вони зуміли протистояти бурхливим хвилям Атлантичного океану, непрохідним джунглям Африки, підступним діям Негори, розбили тяжкі ланцюги рабства. Вистояли і перемогли. Взаємодопомога, взаєморозуміння допомогли їм здолати усі перешкоди.

Улюблені герої Жуля Верна намагаються жити за Законами добра, честі, порядності, милосердя. У будь-яких ситуаціях їх не полишав спокій, здоровий глузд, сміливість, розум, витривалість. Правдивими виявилися слова письменника: «Хто з дитячих літ усвідомив, що краще — це закон життя, хто змалку знає, що хліб заробляється тільки у поті чола, той завжди готовий на великі справи і в свій день знайде і волю, і силу, щоб їх здійснити».

Згадується чудова пісня І. Дунаєвського до фільму «Діти капітана Гранта», створеного за ще одним популярним романом Ж. Верна:

Хай співають усі разом з нами,

Хто за волю боровся завжди!

Веселий хай сміється,

Хто сильний — той доб'ється,

Хто хоче — той завжди знайде.

(Переклад С. Нагірної)

Ці слова додають упевненості, кличуть уперед, надихають на подолання труднощів. Це гімн сміливим і відважним, яких у більшості випадків і вибирає фортуна.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.