Жуль Верн (1828 -1905) - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Жуль Верн (1828 -1905) - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Жуль Верн — видатний французький письменник, один з найпопулярніших авторів світової літератури. Він народився у великому портовому місті Нант. Жуль з дитинства захоплювався кораблями, над якими височіли щогли з вітрилами, мріяв про далекі подорожі. Одного разу 11-річний Жуль без відома батьків найнявся юнгою на шхуну, яка збиралася відплисти до берегів далекої Індії. Але хлопчика повернули додому з судна, яке вже знялося з якоря.

На вимогу батьків юний мрійник стає не мандрівником, а юристом. Жуль одержує освіту у Парижі, де йому пізніше доводиться працювати дрібним службовцем. Але він поставив перед собою мету стати письменником і, як тільки випадала вільна година, брався за перо. Однак перші його твори особливого успіху не мали.

Водночас Жуль Верн протягом багатьох років вивчав різні науки. Цікаві відомості з географії, астрономії, біології, фізики, етнографії він записував у зошити, яких за все життя зібралося понад 20 тисяч! Як наслідок, у Жуля Верна виникла ідея написати твір, в якому поєднувалися б захоплюючі пригоди із пізнавальною інформацією. Перший такий роман приніс 35-річному автору славу. Книга одразу ж була перекладена іноземними мовами і мала надзвичайний успіх.

Ж. Верн все життя працював над створенням величезної серії «Незвичайні подорожі». У цих книгах автор багато уваги приділяв науковим відкриттям і дослідженням, утверджував віру в людський розум і прогрес. У його творах часто змальовується образ відданого своїй справі науковця або винахідника. Проте Жуль Верн застерігав від використання знань на шкоду людству і застосування технічних досягнень заради наживи і влади.

Жуля Берна називають творцем науково-фантастичного і науково-пригодницького романів. За все своє життя він написав більше ста томів творів, серед яких десять наукових досліджень з географії, літературні статті і художні твори, у тому числі найвідоміші в нашій країні географічні романи «Діти капітана Гранта» (1868) та «П’‎ятнадцятирічний капітан» (1878).

ДЛЯ ТИХ, ХТО ХО ЧЕ ЗНА ТИ БІЛЬШЕ

Жуль Берн описуючи дивовижні події, не звертався до змалювання магічних і надприродних сил, а опирався лише на наукові знання. Він активно цікавився винаходами і відкриттями, багато з яких були покладені в основу його творів.

Коло знань письменника настільки вражаюче велике, що якийсь час навіть вважалося, що «Жуль Берн» — це псевдонім групи науковців, які представляють різні галузі людських знань.

Проте Жуль Берн став не тільки автором творів із захоплюючим сюжетом та цікавою інформацією. Письменник зумів геніально передбачити розвиток багатьох сфер науки. Його вважають співавтором великої кількості відкриттів. Цей факт пояснюється тим, що вчені, які читали його твори, зацікавлювалися ідеями письменника і починали активно працювати у визначеному романістом напрямку. Зі 108 наукових ідей Ж. Берна 64 вже знайшли своє втілення!

Письменник передбачив появу літаків, вертольотів, підводних човнів, кінофільмів, висунув ідею космічних польотів і проникнення в Надра Землі, використання атомної енергії та багато-багато іншого.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.