Короткий переказ - ХЛІБОРОБОВІ ДІТИ - ЕЗОП - 6 КЛАС

Короткий переказ - ХЛІБОРОБОВІ ДІТИ - ЕЗОП - 6 КЛАС

Хліборобові діти між собою не мирилися. Він їх часто вмовляв, але слова не допомагали. Тоді Хлібороб вирішив вплинути на них ділом і сказав їм принести в’‎язку різок. Коли вони виконали те, що він їм загадав, батько дав їм в’‎язку і наказав зламати її. Але діти, хоч як силкувалися, не змогли цього зробити. Тоді батько розв’‎язав в’‎язку і дав кожному по різці. Коли вони легко переламали їх, батько промовив: «Отак і ви, діти, якщо будете дружні, вас не подолають вороги, коли ж житимете в незгоді, вас легко переможуть».

Байка доводить, що коли згода між людьми — їх важко перемогти, а коли незгода — легко.

Переклад Ю. Мушака

Коментар

Езоп — легендарний поет, якого вважають засновником жанру байки. Його байки прозові, оповідні, лаконічні. Головна увага приділяється сутичці між носіями певних рис або різних життєвих позицій. Характери персонажів чітко визначені: Ягня уособлює беззахисність, Вовк — силу, Крук — нерозумність, Лисиця — хитрість тощо. Автор звертається до розуму читача, закликає його до активного мислення. Мораль езопових байок зазвичай випливає з самої оповіді.

 


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.