Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Єгипетський міф Ра та Апоп

Цей історія розповідає про вічну боротьбу між добром і злом. У цьому міфі ми знайомимося з богом сонця Ра та його поєдинок із величезним змієм Апопом, який щоранку намагався знищити сонце та завоювати світ.

У початку світу Ра був створений як бог сонця та життя. Він плавав по Нілу, щоб давати світло та тепло землі. Це був час миру та гармонії. Однак, з часом з'явився Апоп - змія величезних розмірів, яка намагалася знищити Ра та все живе на землі. Вона була втіленням зла та хаосу. І так почалася вічна боротьба між добром та злом.

Апоп проживав в річці, і кожен день намагався затягнути Ра у свої води. Його відьми надсилали жахливі хвилі, але Ра завжди відбивав їх. Тож Апоп звернувся до інших богів та демонів, щоб увійти в коаліцію проти Ра. Вони планували напасти на Ра, коли він буде проходити підземним світом. Апоп також прислужувався іншим злим богам, які хотіли завоювати світ та знищити Ра.

Ра, не знаючи про цей план, один день спустився до підземного світу. Він був у великій небезпеці, адже демони та боги чекали його там. Але Ра був розумним і вихитривим богом. Він знав, що не може виграти у них у відкритому бою, тож він використав свою мудрість та швидкість реакції. Він знав, що йому потрібно використовувати свій розум, а не силу, щоб перемогти зло.

Ра використав свої закляття, щоб змусити демонів та богів посваритися між собою. Вони почали дратуватися та битися один з одним, тоді Ра швидко пройшов між ними, не зупиняючись. Він вибрався з підземного світу, а демони та боги залишалися там, бо вони були занадто зайняті своєю боротьбою. Це був величезний успіх для Ра та символічна перемога над злом.

Після цього Ра викликав Апопа на поєдинок. Він зібрав свою армію богів та пішов на захист світу від змії. Битва була жорстокою, але Ра та його армія перемогли. Апопа вбито, а Ра став ще потужнішим та могутнішим богом. Він зберіг світ від зла та хаосу, і знову забезпечив мир та гармонію на землі.

Цей міф є одним з найбільш відомих у єгипетській міфології. Він показує, що мудрість та швидкість можуть бути могутнішими, ніж сила. Також цей міф показує, як важливо захищати світ від зла та зберігати його для майбутніх поколінь. Ця історія навчає нас, що ми повинні використовувати свій розум та мудрість, щоб перемагати зло та боротися за добро.