Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Езоп «Лисиця і виноград»

Байка "Лисиця і виноград" відома своєю моральною історією про лисицю, яка була дуже голодна та шукала їжу. Вона пройшла кілька кілометрів у пошуках їжі, аж поки не побачила виноградні лози з гарними, зрілими виноградинами. У цьому місці лисиця зупинилася, оглянулася навкруги і зрозуміла, що ці виноградини були її єдиним шансом на виживання. Лисиця була така голодна, що вирішила з'їсти їх. Але виноградини були настільки високо, що лисиці не вдалося досягти їх.

Лисиця дуже розчарувалася та злякалася, що помере з голоду. Але вона не здавалася. Вона думала та думала, як би все ж таки дістатися до цих смачних виноградин. Вона зробила кілька спроб залізти на дерево, але все безуспішно. Лисиця зрозуміла, що вона не може досягти виноградин, і що хоча вони були смачними, вона не має шансів їх з'їсти.

Тоді лисиця вирішила прикинутися, що вона вже не така голодна та що виноградини не такі смачні, як вона думала. Вона підійшла до лози і сказала:

  • Ці виноградини все одно не дуже смачні. Як же я могла думати, що вони будуть хорошими?

І вона повернула свій хвіст та відправилася геть.

Коротка байка Езопа "Лисиця і виноград" розповідає історію лисиці, яка не могла дістати смачних виноградин, що зростали високо на дереві. Після декількох спроб, вона відмовилась і заявила, що ці виноградини були недозрілими та кислими.

Ця байка має моральний підтекст, що навчає нас, як бути більш розумними та не падати духом у випадку невдачі. Важливо розуміти, що, якщо ми не можемо досягти чогось з першої спроби, це не означає, що це неможливо. Ми повинні намагатися знову та знову, поки не досягнемо своєї мети.

Інша інтерпретація цієї байки полягає в тому, що вона навчає нас не переоцінювати цінність того, чого ми не можемо мати. Лисиця не могла досягти виноградин, тому вона вирішила, що вони були недозрілими.

Третя інтерпретація полягає в тому, що ми схильні находити собі виправдання в будь-якому випадку. Коли не змогли досягнути задуманого, починаємо обезцінювати це. Лисиця не змогла дістати виноградин, тому вона вирішила, що вони були недозрілими та кислими. Ми повинні бути уважні та об'єктивні в оцінці ситуації та відносно себе.