Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Езоп «Крук і Лисиця»

У розлогій галявині, де росли густі дерева та величні кущі, жили Крук та Лисиця. Ці дві тварини були дуже різні одна від одної. Крук був дуже розумним та пильним птахом, а Лисиця - хитрою та винахідливою звірюкою.

Одного дня, Лисиця запросила Крука на обід до себе в гості. Крук, звичайно, погодився і прилетів до лісу, де жила Лисиця. Лисиця влаштувала обід для Крука та зробила йому багато компліментів про його розум та красу. Під час обіду, Лисиця запропонувала Круку заспівати пісню. Крук, що був дуже схвильований, почав співати.

Але коли Крук закінчив співати, Лисиця зрозуміла, що йому дуже гарно звучить пісня, і попросила спети ще раз. Крук, звичайно, ще раз співав свою пісню, але в цей раз, Лисиця, що була дуже хитрою, підвела планку більше. Вона підійшла до Крука та запитала: "А як ти думаєш, не було б тобі легше співати, якби ти тримав у дзьобі шматочок сиру?"

Крук зрозумів, що Лисиця хитрує з ним, і зробив крок назад. Він зрозумів, що Лисиця хоче використати його слабкість та вкрасти його пісню. Тому Крук відмовився від пропозиції та полетів геть, залишаючи Лисицю з порожніми руками.

Таким чином, байка "Крук і Лисиця" від Езопа навчає нас бути обережними та не довіряти людям, які намагаються використовувати наші слабкості. Це навчання дуже важливе в нашому житті, тому що завжди будуть люди, які намагаються скористатися нами, і ми повинні бути готовими до цього.