Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Езоп «Мурашки й Цикада»

Давно-давно жили-були мурашки та цикада. Мурашки працювали весь літній час, збираючи зерна та інші запаси на зиму. Цикада же співала та веселилась, не звертаючи уваги на майбутнє.

Як настав зимовий час, мурашки з надмірним запасом їжі відпочивали, а цикада з голоду й зневаги змушена була просити їсти від мурашок. Мурашки відмовили із зауваженням, що цикада мала весь літній час, щоб збирати запаси, але навіть тоді, коли мурашки просили допомоги, вона продовжувала своє життя без турбот про майбутнє.

Ця байка умовно ділиться на три частини: вступ, основну частину та висновок.

У вступі відбувається знайомство з головними героями - мурашками та цикадою. В основній частині ми бачимо, як ці герої поводяться у різний час року. Мурашки працюють завзято, збираючи запаси на зиму, тоді як цикада пропускає час, співаючи та веселячись.

Ключовим місцем у байці є момент, коли мурашки відмовляють цикаді у допомозі. Це демонструє, що працьовитість та планування майбутнього можуть мати вирішальне значення в житті.

У висновку ми бачимо, як цикада стикається з наслідками свого безтурботного життя та безплідної праці. Ця байка навчає нас, що потрібно працювати та планувати, щоб мати запаси на майбутнє, а не пропускати час, роблячи нічого.

У цій байці головна думка полягає в тому, що праця й планування є ключем до успіху, тоді як безтурботність та безплідна праця можуть призвести до проблем у майбутньому.