Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Жан де Лафонтен «Зачумлені звірі»

"Зачумлені звірі" - це байка, написана Жаном де Лафонтеном, яка розповідає про те, як у лісі виникла зараза, яка поширилась на звірів. У цій байці він стверджує, що жадібність і корисливість можуть призвести до катастрофи.

Сюжет розпочинається з того, що у лісі з'явилася зараза, яка вбивала звірів. Перші жертви - це лисиці, які почали хапати трупи і переносити заразу на інших тварин. Відчайдушні зусилля лікарів з лісу були направлені на те, щоб зупинити заразу, але вони не могли знайти ліки. Ані один з лікарів не міг знайти причину цієї зарази.

Потім до лісу приїхав лис, який розповів, що він знає, як вилікувати цю заразу. Він запевнив лікарів, що це можна зробити, але для цього потрібно зібрати рослини, які ростуть на березі річки. Лікарі не могли повірити, що лис може бути настільки допоміжним, і згодились на умову, що лис поверне їм здоров'я, якщо вони допоможуть йому знайти ці рослини.

Лис знайшов рослини і повернувся до лісу. Лікарі зробили ліки з цих рослин і почали лікувати заражених звірів. Спочатку, ліки не допомагали, але згодом звірі почали видавати симптоми одужання.

Потім, коли вже було зроблено досить ліків, щоб вилікувати всіх заражених звірів, лисиця, яка першою заразилась, повернулась до лісу, щоб поховати своїх мертвих дітей. Але коли вона повернулася, вона знайшла, що вже немає заражених звірів. Лисиця зрозуміла, що заразу було зупинено, і запитала у лікарів, як це сталося. Лікарі розповіли їй про лиса, який допоміг їм знайти ліки. Лисиця була дуже здивована, що лис міг бути так корисним, і зрозуміла, що жадібність і корисливість не принесуть нічого доброго.

Таким чином, "Зачумлені звірі" - це байка, яка нагадує нам про те, що жадібність і корисливість можуть призвести до катастрофи. Це також історія про те, як спільна праця може допомогти вирішити проблему.