Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Чарльз Дікенс «Різдвяна пісня в прозі»

Книга "Різдвяна пісня в прозі" Чарльза Дікенса - це історія про скнара Ебенезера Скруджа, який жив у світі, де люди забули про гуманізм та замість цього більше уваги приділяли грошам. Скрудж був скупим, зажерливим та жорстоким, він не любив свою роботу та ставився до своїх працівників настільки безжалісно, що вони навіть не мали змоги відсутність святкування Різдва. На думку Скруджа, святкування Різдва - це дурниці та втрата коштів.

Але все змінилося у Різдвяну ніч, коли до Скруджа з'явилися три привиди, які перевернули його світогляд. Перше привид показав йому, які рішення він приймав у минулому, як вони вплинули на його відносини зі своїм колишнім коханням та як він дратував свого колишнього бізнес-партнера. Другий привид показав йому, як його працівники страждають від його безжалісної поведінки та як бідні люди святкують Різдво відсутністю необхідних речей. Третє привид показав йому, які наслідки будуть мати його дії у майбутньому. Він показав йому, що його смерть буде нікому не потрібна, а його надбання будуть розділені між сторонніми людьми. Скрудж зрозумів, що життя без добрих відносин та любові до ближнього свого не має сенсу.

Очевидно, що ці привиди дали Скруджу дороговказ, який він потребував. Він, нарешті, побачив свої помилки та зрозумів, що гроші не можуть замінити добре серце та справжні відносини з людьми. Скрудж остаточно вирішив змінити своє життя та став добрішим та щедрішим. Він почав звертати увагу на тих, кому потребується допомога, та став більш приємним співрозмовником. Він зрозумів, що люди повинні допомагати один одному та любити один одного.

"Різдвяна пісня в прозі" - це книга про те, що доброта та любов є головними цінностями в житті. Книга навчає нас тому, що ми повинні пам'ятати про наших близьких та допомагати один одному, а не забувати про цінності у нашому житті.

Заключаючи, "Різдвяна пісня в прозі" - це історія, яка показує, що навіть найбільш жорстокі та безжалісні люди можуть змінитися заради добра інших та свого власного. Ця книга нагадує нам про те, що Різдво - це час, коли ми повинні бути більш людськими та дбайливими до ближнього свого.