Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

В. Короленко «Сліпий музикант»

«Сліпий музикант» - це твір видатного російського письменника В. Короленка, який розповідає нам історію сліпого музиканта, який жив у маленькому містечку. Головний герой, Євграф Петрович, був сліпий з дитинства, але він був талановитим музикантом та був відомим у всьому місті.

Сюжет твору починається з того, що Євграф Петрович випадково стає свідком крадіжки в церкві. Він знаходить злодіїв, але вони нападають на нього та він втрачає свій цінний інструмент, на якому він грав всю своє життя. З цього моменту життя музиканта змінюється, він втрачає свій єдиний засіб заробітку та падає в розпач.

Проте, Євграф Петрович не здається, він починає шукати свій інструмент та знаходить допомогу у незвичайному місцевому жителю - генералові. Генерал допомагає музиканту знайти інструмент, але з цього моменту твір набуває нового повороту.

Генерал підкорюється музиці Євграфа Петровича та вирішує зробити його улюбленцем. Він влаштовує вечірку та запрошує на неї містичних гостей, серед яких були духи, які допомагали музиканту знайти свій інструмент.

Твір має багато цікавих моментів, однак, ключовим моментом є те, що Євграф Петрович, не зважаючи на свою сліпоту, зміг знайти свій інструмент та повернути собі гідність. Крім того, твір показує, що навіть у тих, хто вважається великими людьми, можуть бути недоліки та слабкості, але це не заважає їм бути добрими людьми та допомагати іншим.

Таким чином, «Сліпий музикант» - це твір, який показує, що навіть у найскладніші моменти життя, варто не здаватись та шукати вихід, адже він знайдеться. Твір теж вчить нас тому, що доброта та допомога іншим - це найважливіші речі у житті кожної людини.