Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Джанні Родарі «Листівки з видами міст»

Джанні Родарі написав вірш «Листівки з видами міст», у якому розповідає про пейзажі різних міст, побачених на листівках. Перший вірш описує нічний пейзаж Парижа, де на фоні темного неба сяють вогнями вікна будинків. Другий вірш розповідає про Венецію, де міста побудовані на воді, і якщо ти збираєш листівки з цього міста, то обов'язково побачиш відображення будинків у воді.

Третій вірш описує Барселону, де можна побачити кольорові будівлі, місцевих жителів, які продавців на ринку. А четвертий вірш про Рим, де можна побачити дивовижну архітектуру давніх часів, яка є свідченням культури тих часів.

П'ятий вірш описує зимовий пейзаж з відображенням будинків і дерев в озері, а шостий вірш про місто, не згадуючи його імені. Але на цій листівці зображена тільки каменяр, який працює, і це може бути будь-яке місто з каменярнями.

У сьомому вірші автор описує пейзаж з морем, де на горизонті видно маяк. І він порівнює цю картину з листівкою, на якій зображені вулиці Амстердама. А восьмий вірш про Берлін, де на фоні хмарного неба можна побачити високі будівлі і стовпи.

Дев'ятий вірш описує нічний пейзаж з вогнями і морем удалині. А десятий вірш про місто, яке можна побачити тільки на листівках, а не в реальному житті. Автор порівнює цю картину з казкою, яку можна побачити тільки в своїх мріях.

Цей вірш Джанні Родарі може бути сприйнятий як опис певних місць, але він не просто описує пейзаж, а звертається до уявлення, до того, що можна побачити на листівках, до того, що можна придумати, коли дивишся на ці картинки. Цей вірш надихає на подорожі і на мрії про незнайомі місця.