Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міф Дедал і Ікар

"Дедал і Ікар" - це одна з найвідоміших історій з давньогрецької міфології, що стала популярною в багатьох країнах світу. Ця історія розповідає про батька Дедала і його сина Ікара, які насправді не були звичайними людьми, а скоріше божественними творіннями. Дедал був чоловіком, який володів неперевершеним талантом винахідника та майстра, він був здатний створювати різноманітні механізми, які були недосяжними для інших людей. Його син Ікар також був особливим, він був витвором богів і мав пташині крила, які дозволяли йому літати.

Історія починається з того, що Дедал та Ікар були ув'язнені на острові Крит. Їх там утримував мінотавр, монстр, який жив у лабіринті. Дедал вирішив побудувати крила для себе та свого сина, щоб вони змогли втекти з цього острова. Він зібрав пташине пір'я, пов'язав його воском та зробив крила. Дедал попередив свого сина, що не можна занадто високо підійматися, адже сонце може розтопити віск та зіпсувати крила. Однак, Ікар був занадто захоплений польотом та не слухав порад батька. Він почав підійматися все вище та вище, незважаючи на попередження. Коли сонце розтопило віск у крилах, Ікар впав у море та загинув.

Ця історія має глибокий символічний сенс. Дедал символізує розум, винахідливість та розумну технологію, яка може допомогти людині досягти високих цілей. Ікар, з іншого боку, відображає бажання людини досягти неможливого та забути про обмеження, які ставить життя. Його смерть нагадує про те, що людина не може переслідувати свої мрії настільки, щоб забути про реальний світ та свої обов'язки.

У цій історії також є кілька ключових моментів, які глибоко вплинули на її символіку. Перш за все, це момент, коли Дедал попереджає свого сина про небезпеку, яка чекає на нього, якщо він буде занадто високо підійматися. Це попередження можна сприймати як батьківську любов та бажання захистити свого сина від небезпеки. Але це також може бути сприйняте як алегорія того, що розумна технологія може бути небезпечною, якщо її використовують неправильно.

Другий ключовий момент - це смерть Ікара. Це показує, що ідеали та мрії можуть бути зруйновані, якщо людина перестає бути обачливою та не пам'ятає про свої обов'язки. Це можна сприймати як нагадування про те, що людина не може жити лише в світі своїх мрій та ідеалів, а повинна враховувати реальний світ та свої обов'язки перед іншими людьми.

Третім ключовим моментом є сам процес створення крил. Це можна розуміти як алегорію до технології та винахідливості. Дедал, як майстер-винахідник, мав здатність створювати різноманітні механізми, але його талант також міг бути небезпечним, якщо використовувався неправильно. Створення крил можна сприймати як символ технології, яка може допомогти людині досягти нових висот, але в той же час, яка може бути небезпечною, якщо її використовують неправильно.

"Дедал і Ікар" - це історія про межі технології та межі мрій, які людина повинна поважати, щоб не нашкодити собі та іншим. Це історія, яка нагадує нам про те, що розум та ідеали мають бути збалансовані реальним світом, адже тільки тоді людина може досягати своїх цілей та бути успішною.