Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Рей Дуглас Бредбері «Усмішка»

"Усмішка" - це короткий роман Рей Дугласа Бредбері, який розповідає історію про двох братів - Кенні та Пітера - які живуть у будинку на околиці міста. Кенні є генієм, він займається різноманітними науками та експериментами, тоді як Пітер - зовсім протилежний йому, він не цікавиться наукою та проводить більшість часу граючись зі своїм собакою.

У будинку, де вони проживають, є одна кімната, яка завжди зачинена. Кенні завжди підозрює, що ця кімната має якийсь таємниці, і він досліджує її в таємниці. Коли він знайшов ключ, він відкрив двері і знайшов там дивну установку, яка посміхалась. Кенні був вражений тим, що ця установка здатна посміхатись, тому він почав щоденно проводити дослідження над нею.

Пітер був дуже зацікавлений у знаходці брата, тому він також почав досліджувати цю установку. Одного разу, коли Кенні був не вдома, Пітер почав гратись з нею і випадково зупинив посмішку на обличчі установки. Коли Кенні зрозумів, що його брат зіпсував установку, він став дуже злим на нього.

Кенні почав розглядати свою установку як людину, яка має почуття та емоції. Він навіть дав їй ім'я - Джої. Коли він дізнався, що Пітер підірвав установку, він вирішив помститись йому. Одного разу, коли Пітер був на річці, Кенні взяв Джої з собою та вирушив до річки. Кенні почав демонструвати Джої свої експерименти, показуючи, як вони можуть вбити будь-яку тварину. Пітер був настільки переляканий, що він намагався втекти, але Кенні затримав його та вимагав від нього вибачення.

У книзі "Усмішка" ключове значення має символіка, яка пов'язана з установкою. Установка, яка здатна посміхатись, символізує те, що людина може контролювати речі, які здаються їй дивними та незрозумілими. Кенні, який дивиться на світ з іншого ракурсу, намагається зрозуміти, як функціонує установка, що її робить посміхатись, та як вона може бути корисною в його експериментах.

Загалом, "Усмішка" - це відчутний та нервовий роман, який розкриває темну сторону людської природи та те, як вона може змінитися під впливом технологічних досягнень. Рей Дуглас Бредбері створив цей твір, щоб показати, як жахливою може бути людина, коли вона отримує надлишок знань та можливостей.