Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міхаель Андреас Гельмут Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»

"Джим Ґудзик і машиніст Лукас" - це книга Міхаеля Енде, німецького письменника, який став знаменитим завдяки своїм творам для дітей. Книга розповідає історію хлопчика на ім'я Джим Кнопф, який жив на маленькому острові на середині океану. Його життя було досить монотонним і одноманітним, до того часу, поки на острів не прибула величезна скриня, яку доставила пароплав "Емма". У скрині була маленька локомотивна машина на ім'я Лукас, яка змінила життя Джима назавжди.

Джим дуже захопився своєю новою знахідкою, і разом зі своїм другом Лукасом, який був локомотивним машиністом, вирішили подорожувати разом. Вони почали свою пригоду, що виявилася дуже довгою та складною. Вони відвідали багато різних місць, зустрілися з багатьма цікавими персонажами та перетнули океан, щоб дістатися до країни, де живе зла відьма, яка викрадає дітей. Їхнє путівництво привело їх в цікаві та несподівані місця, де вони дізналися багато нового.

Джим та Лукас стикалися з багатьма труднощами та перешкодами на своєму шляху, але завжди допомагали один одному та знаходили вихід з будь-якої складної ситуації. Вони зустрілися з драконом, який допоміг їм здолати перешкоди на їхньому шляху та став їхнім другом. Також, важливим моментом є зустріч героїв з Паном Фільдеманом, який дав їм корисні поради та завдяки якому вони змогли пройти складний шлях.

Одним з ключових моментів у книзі є зустріч головних героїв з злою відьмою. Відьма викрадала дітей та затримувала їх у своєму замку. Джим та Лукас вирішили звільнити всіх затриманих дітей та побороти відьму. Ця подія стала переломною у житті героїв та змінила їхнє сприйняття життя.

У книзі "Джим Ґудзик і машиніст Лукас" багато цікавих персонажів та несподіваних поворотів сюжету. Це дуже захоплива та чудова книга для дітей та дорослих, яка навчає поважати друзів, допомагати один одному та не здаватися ніколи. Хоча ця книга написана для дітей, вона також має значення для дорослих, які можуть знайти в ній багато цікавих вражень та навіть зрозуміти нові речі про життя та любов до ближнього.