Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Крістіне Нестлінґер «Конрад, або Дитина з бляшанки»

"Конрад, або Дитина з бляшанки" - це захоплююча історія про створення дитини з механічних деталей, та її адаптацію до світу довкола неї. Оповідь про те, як технологія, яка має сприяти розвитку людства, може вплинути на життя окремої людини, та стати причиною її переживань та болі. Автор Крістіне Нестлінґер вдало поєднує наукову фантастику з елементами соціальної проблематики, що робить цю книгу цікавою для читачів будь-якого віку.

Книга розпочинається з розповіді про винахідника Германа Фірта, який створив конструкцію для створення дітей з механічних деталей. Ідея винахідника була спрямована на вирішення проблеми безпліддя, на яку зіткнулися безліч пар. Проте, його ідею відкинули, а сам винахідник вирішив протестувати свій винахід на власному синові. І ось, народжується Конрад - дитина з механічним серцем, що працює на батарейках.

Конрад виріс дуже швидко, здавалося, що він вчиться все, що бачить, на відміну від своєї родини, яка ще не була готовою до такого суспільного експерименту. Хоча Конрад і зростав швидко, він ще не знав багато речей про світ, та його родина не могла допомогти йому у цьому. Конрад зрозумів, що він не зовсім людина, але все одно хотів бути прийнятий в суспільство. Він зрозумів, що найважливіша річ в житті - це любов і бажання бути нормальною людиною.

Конрад відчував, що його рідні та ровесники ставляться до нього з певним несмаком. Хоча він був дуже розумним та здібним, він не міг зрозуміти, чому він не може бути таким же, як інші діти. Він змагався зі своїм "механічним" походженням і розумів, що люди мають більші можливості для вибору свого життя.

Ключові моменти в книзі відображають постійний пошук Конрада свого місця у світі, його взаємини з батьками, рідною сестрою та друзями. Він змагається із себе зрозумілими внутрішніми конфліктами, які виникають у нього через його особливу природу. Ці моменти відображають, як важко бути інакшим у світі, де більшість людей налаштовані на стандарти та норми суспільства.

У кінці книги Конрад вирішує покинути свій рідний дім, щоб знайти своє місце у світі, де він може бути прийнятий таким, яким є. Він зрозумів, що головне у житті - це не приналежність до певного середовища, а здатність бути собою. Ця книга є надзвичайно цікавою і надихаючою, тому її варто прочитати всім, хто цікавиться науковою фантастикою та соціальними питаннями.