Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Фольклорна балада «Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном»

Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном - це одна з найбільш відомих фольклорних балад, яка описує поєдинок між двома легендарними персонажами. Ця балада є частиною англійської легенди про Робін Гуда, яка збереглася в народній пам'яті протягом століть. Описуючи поєдинок між Робіном та Гаєм, балада створює образи героїв, їх характери та взаємовідносини.

Головний герой Робін Гуд - це знаменитий герой англійської легенди, який знайшов своє місце в серцях багатьох людей. Він був відомий своєю майстерністю в обіцянках та стрільбі з лука. Його ворогом був Гай Гізборн - зловмисник, який викрав Робінову кохану Маріанну. Цей персонаж символізує зло та безправ'я, яке Робін Гуд бореться проти.

Балада починається з опису того, як Робін Гуд в неділю рано вранці пішов на полювання. Він любив проводити час на природі, полюючи на дичину та насолоджуючись спокоєм та красою навколишнього світу. Під час полювання Робін почув дзвінкий голос Маріяни, яка кричала про допомогу. Він не зважаючи на небезпеку, відразу попрямував до місця, де була Маріанна. Вона розповіла Робінові, що Гай Гізборн викрав її та вимагає від Робіна прийти на поєдинок, який вирішить, хто з них кращий стрілець.

Робін згодився на поєдинок та вирушив на місце зустрічі. Гай Гізборн з'явився на місці зустрічі раніше, ніж Робін. Однак, коли Робін прибув, він був готовий до поєдинку. Суддя був домовлений, що це буде поєдинок на життя і смерть. В цей момент було очевидно, що обидва воїни були вирішені довести свою майстерність та здатність перемагати в бою.

Поєдинок розпочався. Гай Гізборн відстрілювався першим, але його стрілу зламав Робін. Потім Робін вистрілив, та його стріла влучила в мішень. Гай Гізборн вирішив змінити правила гри, тож він почав обіцяти гроші, титули та інші блага, які він віддасть Робіну, якщо той згодиться припинити поєдинок. Робін був відвертий та чесний, тому він відмовився від пропозиції Гая Гізборна та почав наступний раунд. Він вистрілив та влучив у мішень, а Гай Гізборн промахнувся. Зрештою, Робін виграв поєдинок та відпустив Гая Гізборна з життям. Цей момент відображає Робінову справедливість та готовність поважати життя іншої людини.

Балада закінчується тим, що Робін повертається до своїх друзів, які з нетерпінням очікують результатів поєдинку. Вони вітають Робіна з перемогою та здивовано дивляться на нього, адже вони були впевнені, що Гай Гізборн був кращим стрільцем. Цей момент розкриває наші очікування та стереотипи, які можуть бути хибними. Робін зміг заслужити повагу та визнання від своїх друзів завдяки своїй майстерності та чесності.

У цій баладі ключовими моментами є полювання Робіна, поява Маріанни та поєдинок між Робіном та Гаем Гізборном. Ці моменти допомагають розкрити характери героїв та розповісти історію їх взаємодії. Полювання є символом свободи та незалежності Робіна, Маріанна є символом любові та захисту, а поєдинок є символом боротьби за справедливість та правду. Ці моменти допомагають створити повну картину історії та допомагають читачу легше зрозуміти глибину героїв та їх взаємодії.

У цій баладі також можна побачити певні моральні висновки. Робін Гуд представляє ідею боротьби проти безправ'я та тирани, захисту слабкого та потерпілого. Це повідомлення є актуальним і досі, і може бути використане для людей, які борються за справедливість у сучасному світі.

Усі ці елементи роблять Фольклорну баладу "Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном" одним з найбільш прославлених творів в англійській культурі, а її значення продовжує бути важливим навіть у наші дні.