Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Роберт Льюїс Стівенсон «Балада про вересовий трунок»

"Балада про вересовий трунок" Роберта Льюїса Стівенсона - це балада, яка розповідає про життєвий шлях одного з героїв, вікінга, який вирішив спробувати пити місцевий напій "хезер ейл", який варять з пшениці та квасних дріжджів, змішаних зі свіжою травою вересу. У цьому творі автор описує звичаї та повір'я народу Галловея, зокрема, вживання цього напою, який вважався міцним, тому що він мав велику кількість алкоголю та певні магічні властивості.

Згідно з сюжетом, після вживання напою "хезер ейл" вікінг діставав надзвичайну силу, ставав майже непереможним, але в той же час він втрачав свою свідомість та розум. Саме через це стався конфлікт з іншими героями, які його випробували, та відчуття гіркоти, яку він відчував, коли зрозумів, що втратив контроль над своїм тілом та розумом.

У баладі є кілька ключових моментів, які варто розглянути детальніше. Перш за все, це опис самого напою "хезер ейл", його міцність та магічні властивості. Цей опис дає можливість зрозуміти, що саме привело героя до вживання цього напою. Друге, це опис змін, які відбуваються з вікінгом під час вживання напою. Це дає можливість зрозуміти, як саме напій впливає на організм людини, а також які наслідки це може мати. Третє, це момент конфлікту, який виник між героями, які випробували напій. Це показує, які наслідки можуть мати неправильне вживання алкоголю та як це може змінити поведінку людини. І, нарешті, це відчуття гіркоти та розчарування вікінга, коли він зрозумів, що втратив контроль над своїм тілом та розумом. Це дає можливість зрозуміти, як важливо бути обережним під час вживання алкоголю та як це може вплинути на життя людини.

У кінці балади вікінг повертається додому до своєї дружини та дітей, але він більше ніколи не випробовував "хезер ейл". Він зрозумів, що цей напій може підірвати його здоров'я та розум, і вирішив повернутись до звичайного життя. Це показує, як важливо бути розумним та обережним під час вживання алкогольних напоїв, а також як важливо слухати своє тіло та розум.

В цілому, балада "Балада про вересовий трунок" Роберта Льюїса Стівенсона є важливим твором, який допомагає зрозуміти культуру та традиції народу Галловея, а також наголошує на важливості розумного та обережного вживання алкоголю. Цей твір має велике значення як популяризатор здорового способу життя та як пізнавально-історичний матеріал.