Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Вальтер Скотт «Айвенго»

"Айвенго" - історичний роман, написаний Вальтером Скоттом. Дія роману відбувається в середині 12 століття, під час правління Ричарда Левове Серця, історичної постаті, яка має ключове значення у сюжеті.

Роман розпочинається з опису злочину, який стався в лісі неподалік Олд-Йорку, де були вбиті двоє людей. Головним підозрюваним у цьому злочині є його головний герой Айвенго - саксонський дворянин, який відкривається читачеві як скандинавський воїн похідного періоду.

Далі, читач знайомиться з іншим героєм - Річардом Левовим Серцем, який повертається з полону після своєї поїздки на Святу Землю. Річард вітає своїх побратимів і відправляється далі у своїх подорожах.

Усім героям роману потім доводиться зіткнутися з різними перешкодами. Айвенго, який насправді є сином знатного саксонського дворянина, повинен захищати своє місце в суспільстві від конкуренції зі своїми скандинавськими співвітчизниками. Також, він закохується у єврейку Ребекку, яка стає його союзницею у важких справах.

Незабаром настає час турнірів, де різні лицарі змагаються за звання найкращого воїна. Айвенго, який відчуває потребу довести своє значення у суспільстві, бере участь у турнірі.

Однак, на турнірі він зустрічає свого давнього ворога - Боємунда Торнхемського, який починає порушувати правила турніру і звинувачує Айвенго в крадіжці. Айвенго, який не хоче бути помітним на очах у людей, вирішує не відстоювати свої права і віддає Боємундові свою нагороду.

Пізніше, Річард Левове Серце повертається до Англії, де він дізнається про злочин, який стався в лісі. Він знаходить справжнього винуватця і відправляється рятувати Ребекку, яка потрапила у в'язницю.

У кінці роману Річард Левове Серце і Айвенго зустрічаються знову. Айвенго знаходить своє місце в суспільстві та зникає з поля зору Річарда, який повертається до своїх королівських обов'язків.

Усі події роману відбуваються в контексті боротьби різних національностей та релігій за владу. "Айвенго" є не тільки романом про пригоди і любов, але й про політичні та соціальні проблеми того часу.