Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Джон Бойн «Хлопчик у смугастій піжамі»

Хлопчик у смугастій піжамі - це дуже емоційний роман, який розповідає про життя двох хлопчиків - Бруно, сина офіцера нацистської Німеччини, та Шмуля, юдаїстського хлопчика, який живе в концтаборі.

Книга починається показом того, як Бруно переїжджає зі своєю родиною з Берліна на околиці Кракова, де його батько отримує нову посаду - командира концтабору. Бруно не може зрозуміти, чому він повинен жити в цьому місці, де немає друзів та розваг. Він часто відвідує межу між табором та своєю новою домівкою, де зустрічає Шмуля.

Хлопчики швидко стають друзями та зустрічаються кожен день на межі. Бруно не розуміє, чому Шмуль носить смугасту піжаму та живе за парканом, але Шмуль не може розповісти йому про те, що відбувається в таборі, де він живе.

Поступово, Бруно дізнається про жахливі умови, в яких живуть люди в таборі, але він не може повірити, що його батько та інші офіцери займаються такими жахливими діями. Він намагається зрозуміти, що відбувається навколо нього, але не може знайти відповіді на свої запитання.

Ключовим моментом в книзі є трагічний фінал, коли Бруно вирішує проникнути в табір і допомогти Шмулю знайти його пропавшого батька. Бруно переодягається у смугасту піжаму, але не може знайти Шмуля. Замість цього, він потрапляє до газової камери разом із іншими людьми, які прибули до табору.

Ця книга - це потужна історія про дружбу, втрату та жахливий вплив війни на невинних людей. Автор Джон Бойн прекрасно передає важливість того, щоб дбайливо ставитися до інших людей та ніколи не забувати про те, що ми всі люди та маємо право на гідне життя.