Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Редьярд Кіплінг «Балада про Схід і Захід»

Книга "Балада про Схід і Захід" Редьярд Кіплінг - це поетичне твір, який відображає зіткнення двох культур - західної та східної. Це балада про двох героїв - честолюбивого західного офіцера та східного повстанця, які зустрічаються і борються в іншій країні.

У початку книги ми знаходимося в пустелі, де східний повстанець Камал збирає своїх людей для бою. Він має велику армію, яка складається з відважних воїнів, готових померти за свою країну. Одного дня до Камала приходить повідомлення про те, що його коні були викрадені західним офіцером, на ім'я Малгуді. Камал має три дні, щоб повернути своїх коней, в іншому випадку він буде змушений битися з Малгуді.

Малгуді - це молодий офіцер, який мріє про славу та багатство. Його батько був славним воїном, і він хоче продовжити його справу. Він краде коней Камала, щоб продемонструвати свою силу та відвагу. Але коли Камал дізнається про крадіжку, він вирішує помститися.

Після того, як Камал підводить свій загін до табору Малгуді, вони розпочинають бій. Під час бою Камал захоплює одного з Малгудівих солдатів - юного хлопця на ім'я Віландар. Він робить Віландара своїм заручником і вимагає від Малгуді обміну на своїх коней. Малгуді згоден на умови.

Після обміну Камал і його люди повертаються до своєї землі, а Малгуді розуміє, що він не повинен був краcти коней Камала. Він вирішує піти в його службу та боротися разом з ним на користь своєї країни.

Таким чином, книга "Балада про Схід і Захід" Редьярд Кіплінг - це історія про те, як два ворогуючі народи можуть знайти спільну мову та боротися разом проти загрози для своєї країни. Це також показує, що у кожної культури є свої традиції та цінності, які мають бути поважні та захищені.