Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міф Пігмаліон і Галатея

Міф "Пігмаліон і Галатея" - це один з найвідоміших міфів давньогрецької міфології. Ця історія про кохання між скульптором Пігмаліоном і його створінням - прекрасною жінкою Галатеєю.

Пігмаліон був дуже талановитим скульптором, який працював цілими днями над своїми творіннями. Але він був дуже самотнім і не мав коханої. Одного разу, він вирішив створити ідеальну жінку з мармуру. Він так досконало відтворив жіночу фігуру, що повністю закохався у свою творіння. Він надіявся, що коли вона стане реальною, вона буде його ідеальною коханою.

Пігмаліон так натхненно працював над скульптурою, що вона здавалася живою і надихала його на нові ідеї. І в кінці кінців, його молитви до богів були почуті - Афродіта, богиня краси, оживила скульптуру. Тепер вона стала реальною і живою жінкою, яка отримала ім'я Галатея.

Пігмаліон був так щасливий, що не міг повірити в своє щастя. Він розумів, що його творіння було досконалішим за будь-яку жінку, яку він коли-небудь бачив. Тому він обійняв свою кохану і поклав її на ліжко, щоб відчути тепло її тіла. І на диво, Галатея відчула його дотик і відповіла на нього почуттям любові.

Таким чином, любов Пігмаліона до своєї творінні виявилася настільки сильною, що боги вирішили нагородити його - Галатея стала живою і нареченою Пігмаліона. І вони жили довго і щасливо разом.

Проте, міф Пігмаліон і Галатея - це не просто історія про кохання. Це також історія про те, як творчість може створити життя, і як любов може перетворити життя на щось більше, ніж просто існування. Ключовим моментом у творі є те, що Галатея ожила і відповіла на почуття Пігмаліона - це підкреслює те, що любов може здійснити дива і перетворити немислиме на реальне.

Крім того, міф Пігмаліон і Галатея має багато інших тем, таких як творчість, натхнення, магія, диво і сила любові. Це одна з тих історій, яка залишає відчуття дива і незвичайності, і яка відображає глибинну філософію давньогрецької міфології.