Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міф Орфей і Еврідіка

У цьому міфі розповідається про кохання Орфея та Еврідіки. Орфей був талановитим музикантом, а його кохана Еврідіка була красивою німфою. Вони були надзвичайно щасливими разом, проводячи дні та ночі, слухаючи музику та гуляючи в лісі. Одного дня, коли Еврідіка гуляла в лісі, її вкусив змій, і вона померла. Орфей був так розбитий від її смерті, що вирішив зійти в Ад, щоб вернути свою кохану.

Орфей пройшов крізь гори та ріки, стрімко падаючи вниз до пекла, і нарешті дійшов до входу в Ад. Він зіграв на своїй лірі, і його музика перемогла страшних стражів Аду. Орфей був розгублений, але його талант зміг пробитися через усі бар'єри. Орфей знайшов Персефону, богиню Ада, та її чоловіка Гадеса, і зіграв для них пісню про своє кохання до Еврідіки. Вони були вражені його музикою, і їх серця зміг розтопити музикант. Вони дозволили Орфею взяти свою кохану з собою, але лише за умови, що він не дивиться на неї, поки вони не вийдуть з Аду.

Орфей погодився на ці умови і взяв Еврідіку за руку, і вони почали повертатися назад. Але Орфей не міг стримати своїх почуттів, і коли вони майже вийшли з Аду, він обернувся, щоб подивитися на свою кохану. І в ту саму мить, Еврідіка зникла у його очах. Він більше не міг знайти її, і був змушений повернутися самотнім до світу живих.

Орфей був настільки засмучений, що він забув про свою музику, що колись зцілювала його душу. Його голос зірвався, і він більше не був здатен грати на лірі. Він був настільки зневірений у своєму житті, що він відмовився від будь-якого іншого кохання або радості.

Цей міф показує, як сильне може бути кохання, і як важко зберегти його. Орфей ризикував своїм життям, щоб повернути свою кохану, але його недбалість коштувала йому її втрати. Це також показує, що деякі речі можуть бути неможливими, і що ми повинні поважати правила та умови, які нам дані.

Сюжет цього міфу має багато ключових моментів, які розкривають сутність кохання та втрати. Орфей, який був талановитим музикантом, зміг здолати страшних стражів Аду завдяки своїй музиці. Його кохання було настільки сильним, що він був готовий ризикувати своїм життям, щоб повернути свою кохану. Але його недбалість коштувала йому її втрати. Це може слугувати нагадуванням нам про те, що ми повинні бути уважні та обережні в тому, що ми робимо, та поважати правила та умови, які нам дані.

Крім того, цей міф може слугувати нагадуванням про те, що деякі речі можуть бути неможливими, і що ми повинні приймати життя таким, як воно є. Хоча Орфей був засмучений і розбитий від втрати своєї коханої, він зміг знайти спосіб продовжувати життя і відновити своє місце у світі, допомагаючи іншим людям своєї співом та музикою.