Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Міф Деметра і Персефона

Колись давно, у давніх грецьких часах, жила богиня Деметра - богиня землі, родючості і рослинності. Вона мала дочку, прекрасну Персефону, яка була також богинею. Персефона була природженою красунею, її очі світилися як зірки, а її волосся було таким чорним, що воно здавалося зачарованим.

Одного дня, коли Персефона гуляла в саду, з'явився сам бог підземного світу, Гадес. Він викрав дівчину і забрав її з собою в підземне царство. Деметра була збентежена, її доньку викрали і вона не могла знайти її ніде. Вона блукала по світу, шукаючи Персефону, і ніхто не міг їй допомогти.

Деметра засмучувалась і була така засмучена, що зупинила зростання рослин. Навіть коли люди просили її зробити щось з цим, вона відмовлялась. Земля стала не родючою і не давала жодних плодів. Люди були голодні та засмучені, і ніхто не знав, що робити.

Але потім, вона зустріла богиню Гекату, яка розповіла їй про викрадення Персефони. Деметра була така засмучена і злиденна, що вона вирішила не повертати родючість землі, доки її донька не повернеться до неї.

У той час, коли Персефона була в підземному царстві Гадеса, вона почула про свою матір і була дуже засмучена. Гадес зрозумів, що Персефона не щаслива і вирішив дозволити їй повернутися до своєї матері. Але перед тим, як відпустити її, він нагодував її зерном граната. Це зробило Персефону зв'язаною з підземним світом, і вона повинна була повернутися до нього на деякий час у кожному році.

Коли Персефона повернулася до своєї матері, Деметра була така радісна, що вона дозволила землі знову стати родючою. Вона дала плоди та рослини, і люди були щасливі. Але Деметра знавала, що її донька повернеться до підземного світу, і відтоді кожної осені, коли Персефона повертається до Гадеса, земля стає сумною та засмученою, і рослини знову зупиняють свій ріст. Це продовжується до весни, коли Персефона повертається до своєї матері.