Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Індійський міф Творення

В давні часи, коли ще не було нічого, крім темряви та безодні, була тільки одна істота - Брахма. Брахма був першим богом, який створив усе, що існує. Він створив світ з думкою, що це буде його власне царство.

Спочатку Брахма створив чотири головні елементи: воду, повітря, вогонь та землю. Потім він створив живі істоти, такі як тварини та рослини. Але Брахма не був задоволений тим, що створив. Він бажав створити щось більше, щось, що було б його власною істотою.

Тому Брахма створив людину. Він взяв зі своєї сутності три різні аспекти - Браму, Вішну та Шиву - та створив людину з їх допомогою. Брама дав людині розум, Вішну дав йому силу, а Шива дав знання.

Людина, яку створив Брахма, називався Пурана. Він був дуже добрею істотою та завжди допомагав іншим. Але часом він був дуже самовпевненим та забував, що Брахма був його творцем.

Одного разу Пурана спробував створити свій власний світ, але його спроба була марною. Брахма розлючився і вирішив покарати Пурану за його надмірну самовпевненість. Він забрав у Пурана його здібності та відправив його на Землю, де він народився як звичайна людина.

Після цього Брахма створив інших богів, таких як Індра, Агні та Варуна. Вони допомагали Брахмі створювати світ та доглядати за ним. Але Пурана залишався найважливішою істотою для Брахми, оскільки він був його першим творінням.

Ключовим місцем у творі є момент, коли Брахма створює людину та передає їй свої здібності. Цей момент є переломним у сюжеті, оскільки він показує, що людина є важливою істотою для Брахми та є його найбільшим досягненням.

У цьому міфі ми бачимо, як Брахма створив світ та довів до існування людину. Це нагадує нам про те, що ми всі є частинкою світу та що ми повинні поважати і доглядати за ним.