Орфей і Еврідіка - ГРЕЦЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Світова література 6 клас - Ніколенко О.М. - Грамота 2014

Орфей і Еврідіка - ГРЕЦЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Коментарі

Міфологічний сюжет про Орфея й Еврідіку теж пов'язаний із темою мистецтва, що перемагає все на світі, навіть смерть. Син фракійського царя Еагра (за іншими міфами, син Аполлона) і Калліопи (музи співів, епічної поезії та науки) — славетний співець і поет Орфей міг зачаровувати своєю грою на арфі нетільки людей, а й звірів, дерева та скелі. Від його пісень заспокоювалося навіть розбурхане море. Згідно з грецькими міфами, Орфей брав участь у поході аргонавтів до Колхиди, допомагаючи їм своїм мистецтвом у скрутні хвилини.

Коли його дружина, німфа Еврідіка, померла від укусу гадюки, Орфей спустився за нею до царства Аїда.

За однією з версій, володар царства померлих Аїд, захоплений грою і вражений коханням Орфея, погодився відпустити Еврідіку, але за умови, що Орфей не подивиться на дружину, поки не ввійде з нею до свого будинку. Орфей порушив заборону, озирнувся і — назавжди її втратив. Еврідіка перетворилася на тінь, яка згодом розтанула в темряві... Образ Орфея став утіленням високої майстерності митця, а стосунки Орфея й Еврідіки — символом відданого, вічного кохання.

Ф. Лейтон. Орфей і Еврідіка. 1864 р.

Робота з текстом

1. Який уплив справляло мистецтво Орфея на оточуючих?

2. Розкажіть про те, що трапилося з Еврідікою.

3. Як Орфей дістався до царства Аїда?

4. Що герой там побачив?

5. Чому, на вашу думку, Орфей не зміг виконати пересторогу Аїда?

У світовому живописі до образів Орфея й Еврідіки зверталися Н. Пуссен, П. П. Рубенс, Е. Делакруа, К. Коро та ін. У скульптурі безсмертну парувідтворив О. Роден, у музиці — К Глюк, Ф. Ліст, Й. Гайдн та ін.

За допомогою Інтернету прослухайте уривок з опери австрійського композитора К. Глюка «Орфей і Еврідіка». Які почуття викликала у вас мелодія? Доберіть прикметники для характеристики мистецтва Орфея.

Творче завдання

Ім'я Орфей з грецької перекладається як той, хто лікує світлом. Створіть усну розповідь на тему «Що здатне «вилікувати» мистецтво?» (6-8 речень).


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.