ДЖОН РОНАЛЬД ТОЛКІН - Хрестоматія з зарубіжної літератури

ДЖОН РОНАЛЬД ТОЛКІН - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(1892—1973)

Професор одного з найпрестижніших в Англії та й у всьому світі вузів — Оксфордського університету -— Джон Рональд Руел Толкін вивчав добу Середньовіччя, добре знав тогочасні легенди, міфи, народні повір'я, що, мабуть, допомагало йому писати власні казки. Свою першу казку «Гобіт, або туди й назад» (1937) Толкін написав для дітей. Письменницька уява створила химерну крихітну істоту гобіта Більбо, дуже схожого на маленького чоловічка, тільки з кошлатими пухнастими ніжками. Разом з гномами, звичними персонажами казок, Більбо вирушає в небезпечну подорож за Імлисті гори, у царство страшного дракона, який охороняє величезні скарби, що колись належали гномам. З ким тільки не довелося зустрітись мандрівникам! Окрім постійно діючих персонажів казок — драконів, ельфів, тролів, чарівника,— Толкін вигадує ще Гам-гама, страшних гоблінів. Подорож за Імлисті гори завершилась успіхом, і гобітові Більбо Злоткінсу Викрадачеві дісталася чимала частка драконових скарбів. У небезпечних пригодах гобітові допомогла обручка — невидимка, знай-дена в печері.

Проте маленька чарівна обручка стала тією ниточкою, яка повела за собою уяву письменника. І наступну казку він написав уже для дорослих. Із кількох казок виросла ціла казкова епопея «Володар обручок» (1954—1956). Маленька обручка, яку Більбо знайшов у печері і залишив своєму небожеві Фродо, таїть у собі магічну силу влади і служить тільки злу. І той, хто володітиме нею, вже не залишиться доброю людиною. Ця казка не має щасливого кінця. Однак вона змушує людей замислитись над найважливішими проблемами життя.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.