Тематичне оцінювання № 4 - ЛІТЕРАТУРА І СВІТ ПРИРОДИ - II семестр

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів про життя і творчість Дж. Р. Кіплінга; виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їх корекції; розвивати образне та логічне мислення учнів, пам’ять, уміння висловлювати свої судження з приводу прочитаного, характеризувати героїв, визначати головну думку та виховні моменти твору; виховувати кращі моральні якості.

Обладнання: тести й тестові завдання.

Теорія літератури: літературна казка, герої художнього твору, описи різних видів.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку, мотивація діяльності школярів

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань

2. Виконання тестових завдань (виконуються завдання усіх рівнів)

Варіант I

Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. Привітанням звірів у джунглях був вислів:

а) «Ні пуху ні пера»;

б) «Доброго полювання»;

в) «Ми з вами однієї крові».

2. Чому Мати Кобр назвала королівський анкас убивцею?

а) Бо через його коштовне каміння люди вбивали одне одного;

б) бо він був важкий і гострий, від нього постраждало багато слонів;

в) бо він був отруєний від укусу кобри.

3. Чий це портрет: «Високий, дужий, красивий, у вінку з білого жасмину»? (Мауглі-юнак)

4. Чому Мессуа вважала Мауглі своїм сином?

а) Бо в неї ніколи не було своїх дітей;

б) бо вона пожаліла хлопця;

в) бо її дитину викрав тигр.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Складіть план до характеристики Мауглі-дитини.

2. Опишіть коротко, як Мауглі переміг свого ворога — тигра Шер-Хана.

Високий рівень (змістовна, правильна відповідь — 4 бали) Виконайте одне із завдань.

а) Порівняйте Закони Джунглів і закони людей.

б) Напишіть твір «Мауглі — мій друг».


Варіант II

Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)

1. «Владичне Слово» у Джунглях, яке захищає і дає право на допомогу, звучить так:

а) «Ми з тобою однієї крові — ти і я»;

б) «Дотримуйся Закону Джунглів!»;

в) «Хай береже мене Володар Джунглів!»

2. Хто врятував Мауглі від Бандер-Логів?

а) Акела, Сірі Брати, Хату;

б) Каа, Балу, Багіра;

в) Білий Клобук, Чіль, Мессуа.

3. Чий цей опис: «Чорна, легка, дужа і жахлива, як завжди, зі сталево-синіми чудово загостреними пазурами»? (Пантери Багіри)

4. Як Мауглі врятував свою матір Мессуа від розлючених селян?

а) Посадив на слона і вивіз у джунглі;

б) розігнав селян за допомогою своїх друзів-звірів;

в) організував таємну втечу до англійців, а його друзі-вовки їх супроводжували й охороняли в дорозі через джунглі.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)

1. Напишіть план до характеристику образу Мауглі-юнака (або характеристики друзів Мауглі).

2. Опишіть стисло, як Мауглі і його друзі перемогли рудих собак.

Високий рівень (змістовна, правильна відповідь — 4 бали) Виконайте одне із завдань.

а) Порівняйте світ джунглів і світ людей у повісті-казці Дж. Р. Кіплінга «Мауглі».

б) Складіть закони спілкування учнів свого класу або членів своєї родини.

III. Підсумок уроку