Панорама життя середньовічної Англії. Лицарський турнір, його роль у подальшому розвитку подій - ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ - I семестр

Панорама життя середньовічної Англії. Лицарський турнір, його роль у подальшому розвитку подій - ГЕРОЇЧНЕ МИНУЛЕ В ЛІТЕРАТУРІ - I семестр

Усі уроки зарубіжної літератури 7 клас

Мета: продовжити знайомство з романом; показати зв’язок композиції твору з його сюжетом; розвивати зв’язне мовлення учнів, уміння відтворювати зміст подій з позиції будь-кого з персонажів; працювати над текстологічним аналізом твору; виховувати культуру мовлення, відповіді: логічність, послідовність, доказовість, емоційність, уміння обстоювати власну точку зору.

Обладнання: портрет В. Скотта; ілюстрації до роману.

ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда з елементами текстологічного аналізу

• Про яку видатну подію йдеться на самому початку роману?

• Чому ми точно знаємо, що головні герої візьмуть у ній участь?

• Чи можемо ми сказати, що ця подія стане вирішальною у долі деяких з них? Кого саме? (Лицарський турнір, виклик Бріана де Буагільбера, парі храмовника і паломника)

• А чи можна назвати турнір важливою подією в житті тогочасної Англії? Це розвага чи щось більше?

• Чи можна за загальними ознаками турніру скласти уявлення про середньовічне англійське суспільство? (Різні соціальні верстви, розмежування за політичними мотивами, фінансовим станом)

• Які великі групи персонажів ви можете назвати?

• Розкажіть правила проведення турніру і про те, який зовнішній вигляд має лицар на ньому.

• Яка нагорода чекає на переможця?

image26


Худ. І. Кусков. Ілюстрація до роману В. Скотта «Айвенго»


II. Формування нових знань, умінь та навичок

1. Розвиток зв’язного мовлення

Завдання: розповісти про хід турніру від імені дійової особи. (Седрик Сакс, йомен Локслі, зброєносець Гурт, принц Джон, Ребека, Ательстан, леді Ровена)

(Призначити двох кращих учнів Зберігачами Точності, які мають коментувати переказ: про що міг і про що не став би говорити цей персонаж.) (Використання ілюстрацій до роману.)

2. Фронтальне опитування

• Чому появу нового лицаря сакси зустріли з таким захопленням?

• Який девіз було написано на щиті лицаря?

• Чи здогадалися ви, хто цей лицар? Що сприяло вашій здогадці?

• Як ви гадаєте, чиєю перемогою закінчиться цей двобій? Чому автор так вирішив? (Це — центральна лінія роману, хто переможе, з’ясується у кінці.)

• Чому Айвенго не хотів назвати себе?

• Як зреагували на його відкрите обличчя?

• Чи схвалюєте ви поведінку Седрика Сакса?

• Як Айвенго розпорядився виграними на турнірі призами?

• На кого з героїв слід також звернути увагу?

3. Продовження розвитку мовлення

Завдання: провести репортаж зі змагання вільних стрілків. По завершенні відповісти на такі запитання:

• Чи знайомий вам цей переможець? Кого зобразив В. Скотт під ім’ям Локслі?

• Яка вдача у цієї людини?

III. Підбиття підсумків уроку з використанням методу «Вільний мікрофон»

• Що нового ми дізналися про Англію ХІІ ст.?

• Що ми можемо сказати про головного героя роману?

• Як композиція твору пов’язана з його сюжетом?

IV. Домашнє завдання

Читати: від розділу ХХ до ХХХІ; звернути увагу на такі епізоди: врятування Седрика; поведінка леді Ровени; діалог Ребеки та Буагільбера; штурм замка.






Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.