Контрольна робота за творчістю В. Скотта, В. Бикова, воєнних поетів - БИЛИНИ ТА БАЛАДИ
Розробки уроків - Світова література 7 клас - 2015 рік
Тема. Контрольна робота за творчістю В. Скотта, В. Бикова, воєнних поетів
Мета: навчальна: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивальна: розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, уміння відповідати на питання, складати зв'язні висловлювання, твори із власними судженнями; виховна: сприяти формуванню поваги до загальнолюдських цінностей на матеріалі фольклору та літератури.
Обладнання: тестові завдання.
Теорія літератури: історичний роман, пейзаж, художній час, художній простір, художні образи, художні засоби, ліричний герой.
Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Пояснення вимог до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант І
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Седрік Сакс — це:
а) суперник Айвенго в боротьбі за руку Ровени;
б) батько Айвєнго й опікун Ровени;
в) противник Айвєнго на рицарському турнірі;
г) король саксів у вигнанні.
2. Коня й збрую для участі Айвенго в турнірі дістав:
а) Вамба; б) Гурт;
в) Ісаак; г) Седрік.
3. Події у повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» відбуваються:
а) під час Другої світової війни; б) під час Першої світової війни;
в) у повоєнні часи; г) у наш час.
4. Іван із повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» утік із полону, коли:
а) на завод налетіли бомбардувальники;
б) робітники підірвали нерозірвану бомбу;
в) полонених вивели на вирубку лісу;
г) полонених переводили з одного табору в інший
5. Джулія з повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» урятувалася:
а) коли Іван перестріляв усіх їхніх переслідувачів;
б) сховавшись за виступом скелі, а Іван пішов назустріч фашистам;
в) переодягнувшись у місцеву жительку;
г) коли Іван скинув її в прірву на сніг
Ключ: 1 — б); 2 — в); 3 — а); 4 — б); 5 — г).
6. Продовжте речення.
«Художній час — це...»
Достатній рівень (2 бали)
7. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вірша К. І. Галчинського «Пісня про солдатів з Вестерплятте» або «Лист із полону».
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань.
а) Висловіть своє судження про значення культури, літератури в боротьбі за мир, демократичні та загальнолюдські цінності (на прикладі вивчених творів та власних спостережень)
б) складіть порівняльну характеристику героїнь роману В. Скотта «Айвенго» Ровени та Ребеки.
Усього: 12 балів.
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (по 1 балу за кожну правильну відповідь)
1. Чорний Рицар — це:
а) лісовий розбійник Робін Гуд;
б) найбагатший і найвпливовіший із норманських завойовників;
в) король Річард Левове Серце;
г) претендент на руку й серце Ровени.
2. На щиті в Айвенго було написано:
а) «Позбавлений спадку»; б) «Вірність і відвага»;
в) «Відданий королю»; г) «Геть норманів-завойовників».
3. Події повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» відбуваються:
а) в Німеччині; б) в Білорусі;
в) в Австрії; г) в Італії.
4. Джулія з повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» була:
а) італійською партизанкою; б) радянською розвідницею;
в) перекладачкою з німецької; г) селянкою з Білорусі
5. Іван з повісті В. В. Бикова «Альпійська балада» не врятувався від переслідувачів, бо:
а) його тяжко поранили й він не міг рухатися;
б) захищав Джулію і не мав сили стрибнути в прірву;
в) вирішив повернутися на завод і продовжити підпільну боротьбу;
г) своєю загибеллю хотів висловити усе своє презирство до ворогів
Ключ: 1 — в); 2 — а); 3 — в); 4 — а); 5 — б).
6. Продовжте речення.
«Художній простір — це...»
Достатній рівень (2 бали)
7. Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вірша А. Марґул-Шпербера «Про назву концтабору Бухенвальд» або І. Вайсґласа «Круки».
Високий рівень (4 бали)
8. Виконайте одне із завдань
а) Висловіть своє судження про значення кохання, щирих людських стосунків у житті людей (на прикладі вивчених творів та власних спостережень)
б) складіть порівняльну характеристику героїв роману В. Скотта «Айвенго» Бріана де Буагильбера та Айвенго
Усього: 12 балів.
IV. Домашнє завдання
Ознайомитись із оповіданням Дж. Олдріджа «Останній дюйм».
V. Підбивання підсумків уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
♦ Продовжте речення.
«Найбільш складним для мене виявилося завдання...»