Тематична атестація № 6 - ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ - ІІ семестр
Усі уроки Зарубіжної літератури 8 клас
Мета: перевірити рівень знань за вивченою темою; розвивати творчі здібності; виховувати прагнення досягти високих результатів.
Обладнання: картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Ознайомлення із завданнями
І варіант
1. Тест (3 бали)
1) Про кого сказані ці слова: «Сравнить их — Феб и сатир. Он мать мою так нежил, Что ветрам неба не дал бы коснуться Ее лица»?
а) Гораціо, Гамлет;
б) Гамлет, Клавдій;
в) Клавдій, Фортінбрас.
2) Хто автор цих слів: «Любая девушка щедра не в меру, Давая на себя взглянуть луне, Для клеветы ничто и добродетель»?
а) Полоній;
б) Гамлет;
в) Лаерт.
3) Про кого йдеться в репліці: «Зачем? Чего бояться? Мне жизнь моя дешевле, чем булавка; А что он сделает моей душе, Когда она бессмертна, как и он? Меня он снова манит; я иду»?
а) Привид;
б) Клавдій;
в) Лаерт.
4) Кому присвячені сонети Шекспіра?
а) Другу;
б) коханій;
в) матері.
5) У чому новизна шекспірівських сонетів?
а) Оспівується кохана;
б) жінка — не ідеальна, але кохана;
в) описуються любовні страждання героя.
6) Як виглядає кохана у сонетах Шекспіра?
а) Білявка з ніжною шкірою;
б) смаглявка з чорним волоссям;
в) руда із очима-зорями.
7) Кому належать ці слова: «Две равно уважаемые семьи В Вероне, где встречают нас событья, Ведут междоусобные бои И не хотят унять кровопролитья»?
а) Лоренцо;
б) хор;
в) Меркуціо.
8) Про кого говорить герой: «Её сиянье факелы затмило. Она, подобно яркому бериллу В ушах арапки, чересчур светла Для мира безобразия и зла»?
а) Розаліна;
б) Джульєтта;
в) мамка.
9) Кому належать ці слова: «Итак, я тут стою в двойном лице — Как обвиняемый и обвинитель, Чтоб осудить себя и оправдать»?
а) Ромео;
б) Лоренцо;
в) князь.
2. Аналіз твору (4 бали)
Як у трагедії «Гамлет» втілюється мотив божевілля?
3. Твір-мініатюра (5 балів) на одну із запропонованих тем
• «Образ коханої в сонетах В. Шекспіра».
• «Бути чи не бути?» (за трагедією «Гамлет»).
II варіант
1. Тест
1) Кому присвячені ці слова: «Он человек был, человек во всем; Ему подобных мне уже не встретить»?
а) Принцу Гамлету;
б) королю Гамлету;
в) Гораціо.
2) Кому надається така порада: «И в память запиши мои заветы: Держи подальше мысль от языка, А необдуманную мысль — от действий»?
а) Лаерту;
б) Полонію;
в) Гамлету.
3) Чия це характеристика: «Да, этот блудный зверь, кровосмеситель, Волшбой ума, коварства черным даром — О черный ум и гнусный дар, что властны Так обольщать!.. »?
а) Фортінбраса;
б) Полонія;
в) Клавдія.
4) Яку форму має англійський сонет?
а) 14 = 5 + 4 + 3 + 2;
б) 14 = 4 + 4 + 4 + 2;
в) 14 = 4 + 4 + 3 + 3.
5) У чому новизна шекспірівських сонетів?
а) Оспівується кохана;
б) описуються любовні страждання;
в) присвячені темі дружби.
6) Які квіти традиційно використовувались у сонетах для опису коханої?
а) Троянда, фіалка;
б) троянда, тюльпани;
в) фіалка, орхідея.
7) Кому належать ці слова: «Три раза под влияньем вздорных слов Вы оба, Капулетти и Монтекки, Резней смущали уличный покой»?
а) Лоренцо;
б) князеві;
в) Джульєтті.
8) Назвіть ім’я цього героя: «Не смею назвать себя по имени. Оно благодаря тебе мне ненавистно. Когда б оно попалось мне в письме, Я б разорвал бумагу с ним на клочья».
а) Паріс;
б) Монтеккі;
в) Капулетті.
9) Кому належать ці слова: «Но повесть о Ромео и Джульетте останется печальнейшей на свете...»?
а) Леді Капулетті;
б) Лоренцо;
в) князю Верони.
2. Аналіз твору
Порівняйте сонет № 66 В. Шекспіра та монолог Гамлета «Бути чи не бути?»
3. Твір-мініатюра на тему
• «Що нового я дізнався про кохання з творів В. Шекспіра?»
• «Гамлет — вічний образ світової літератури».
III. Виконання завдань
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
Підготуватися до підсумкового уроку.